| demonykangel a întrebat:

eu si un baiat ne placem reciproc dar el tot timpul ma ignora evitand discutiile despre"noi". el fiind timid de fel. Iar cand incerc sa vorbesc cu el tot schimba subiectul dar ma place stiu sigurwinking. Ce sa fac ca sa stea sa voreasca cu mine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Evita-le si tu!
Nu intotdeauna baietii au dispozitia sa discute despre relatii.
Incearca sa fii vesela langa el,sa razi la glumele lui,Incearca sa petreci mai mult timp cu el,iesiti la plimbare,mergeti la un film,la o inghetata si fa-l tot timpul sa se simta bine cu tine.
Va veni si vremea discutiilor,cand va veti "lamuri' cam in ce stadiu e relatia voastra.
Deocamdata, trebuie ii devii necesara, sa te caute mereu in jurul lui!
Mult succes!

1 răspuns:
| mariy_4881 a răspuns:

Buna. sa stii ca am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. cel mai bine ar fi sa iesiti undeva impreuna la o plimbare, la un suc si sa ii spui ceea ce crezi. asa poate isi va face curaj si totul va fi bine.