| AlexZoom96 a întrebat:

Salutare TPU!
Vorbesc cu o fata de pe data de 25 octombrie 2021, in prezent suntem impreuna, deja iubiti sa zic, ne placem mult unul pe altul si vrem sa ne mutam impreuna, vreau cateva sfaturi va rog, nu stiu ce sa fac, la ea acolo in Iasi sunt transporturi continuu, la mine aici in Dambovita nu prea sunt cum e la ea, nu am nici permis auto, momentan a zis si ea sa dam amandoi, doresc cateva pareri, sfaturi ce as putea sa fac.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ganditi impreuna, pas cu pas: ce trebuie sa faceti daca sunteti impreuna?
Adica:
- din ce bani veti trai?
- unde veti locui?
- ce cheltuieli veti avea?
- unde veti lucra?
- cum veti avea programul de lucru?
- ce veti face in timpul liber?
- alte probleme ce pot aparea si cum le veti rezolva?

Cand aveti raspunsurile la aceste intrebari de baza, atunci puteti incepe "Viata in Doi".winking

| AlexZoom96 explică (pentru Bula):

Salut, mulțumesc de răspuns.
Am un job decent cu un salariu decent, la care lucrez de 3 ani de zile, dorim amandoi sa ne mutam împreună la mine, am casa mea proprie, eu am 26 de ani și ea 20, și dorim sa facem pasul acesta.

| Bula a răspuns (pentru AlexZoom96):

Inseamna ca, in mare sunt satisfacute primele cerinte.
Nu vad ce impediment ar fi sa va mutati impreuna.

| AlexZoom96 explică (pentru Bula):

Pai ce a mai mare problema ar fi transportul, aici la mine nu este ca la ea în Iasi, gen transporturile acolo sunt mereu aici la mine în zon nu prea sunt, și nu am nici permis, Momentan sunt în scoala

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Sa nu va mutati imoreuna decat dupa casatorie.Pacatul sexului fara casatorie nu sudwaza nici o relatie, Creatorul binecuvanteaza doar casatoria, pacarul areage vvlestem si nefericire.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vă cumpărați amândoi biciclete.

| AlexZoom96 explică (pentru sadrian46):

Mda, oarecum e o idee ok laughing)

| Frank51 a răspuns:

Nu am înțeles care este mai exact problema, lipsa transportului în comun?

| AlexZoom96 explică (pentru Frank51):

La mine aici în zona nu este ca la ea cu transporturile gen, mereu, sa ai ocazie sau microbuze, nu e ca la ea, nu știu dacă o sa se obișnuiască cu zona.

| johnnny123 a răspuns:

Nu prea avem ce sfaturi să-ți dăm dacă nu spui câți ani aveți, dacă munciți sau încă sunteți la studii, dacă vă puteți întreține singuri, etc.

Personal, asta cu "ea e din Iași iar eu sunt din Dâmbovița și ne iubim de 3 luni" nu mi se pare că este suficient pentru a face pasul de a vă muta împreună. De câte ori v-ați văzut și câte zile ați petrecut împreună de când sunteți "iubiți"?

| AlexZoom96 explică (pentru johnnny123):

Salut mersi de răspuns.
Am fost la ea în Iași o săptămână, de pe data de 31 ianuarie pana pe data de 5 februarie, am stat la ea, am călătorit cu trenul pana la ea cca 400km timp de 6h, am 26 de ani și ea 20 de ani! Ne înțelegem super bine, suntem genul unul altuia, și dorim amândoi sa ne mutam împreună la mine! Am casa mea proprie, am un job la care lucrez de 3 ani și un salariu decent.