| Iheartyou18 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti parerea voastra. In urma cam cu 2 luni un baiat mi-a spus ca ma place, dar eu nu-l placeam. Totusi am acceptat sa ies cu el odata. El a vrut sa ma sarute insa eu nu am vrut. Din acea zi nu am mai vorbit dar ne mai vedeam cateodata intamplator. Acum, dupa 2 luni imi place de el si i-am zis ca mi-e foarte simpatic si a zis ca si eu ii sunt, si am vorbit toata seara. Acum ma gandesc sa il intreb daca vrea sa ne vedem...pareri? ma place, nu ma place? happy

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Daca a vrut sa te sarute normal ca te palce.Cat despre situatia de moment nu stiu ce sa zic. Daca l-ai refuzat initial s-ar putea sa te arda ai grija.Dar cum oricine merita o Sansa -spune-i ca te-ai razgandit si ca nu erai pregatita la momentu resepctiv-See You*

| W3R4 a răspuns:

Of,la fel suntem toate fetele! La început dăm cu piciorul,şi după ceva timp,nu mai putem sta fără respectivul,X!
Păi eu ştiu,acum depinde de caracterul lui. Dacă l-ai refuzat prima dată,e posibil să nu te mai caute să-ţi ofere altă şansă. Asta dacă e o fire mai orgolioasă,dar dacă nu,e posibil sa te placă. Dar NU îl invita tu prima la suc,sau în alta parte,te va crede "pradă uşoară",şi disperată. Tu doar vorbeşte cu el,fii drăguţă, şi vezi cu decurge până aici.
Şi scum ce să-ţi zic, mult noroc, şi de acum să nu mai dai cu piciorul când ai ocazii bune în viaţă, sper că ţi-ai învăţat lecţia. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am inceput sa citesc imi venea sa sar in sus de bucurie ca exista fete de 14 ani care au minte la cap, dar cand am ajuns spre sfarsit mi-am dat seama ca tot la cur ai mintea laughing Daca ala a vrut sa te sarute de la prima intalnire cu siguranta la a doua te viola, dar acum nu-i mai trebuiesc vrajeli multe atata timp ce i-ai spus ca e simpatic, ar fi bine sa-i spui ca ai gumit si sa-si vada de treaba lui, ce daca altele au gagic la varsta ta, tu te compari cu altele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te place sau nu, ramane de vazut.
Invita-l la o plimbarica, un suc, ceva si vezi cum decurg lucrurile.
O sa-ti dai seama daca te place, fii sigura de asta.
Numai bine happy

| mateicoca a răspuns:

Pai depinde, daca e mai orgolios o sa se dea important sa te faca sa stii ca ai gresit, dar daca te place mult o sa accepte si o fie foarte fericit big grin

Răspuns utilizator avertizat