| asdsdsaaas a întrebat:

Buna :* vreau sa-mi pun un pierce in buza de jos dar parintii nu m-ar lasa daca ar afle.sad asa ca vreau sa mi-l pun doar cand nu sunt acasa unde parintii ma pot vedea. se vede tare gaura?(scuzati de categorie dar la altele numi ras nimenisad)

7 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Asta este o prostie si in plus te incurca atunci cand bei, mananci vrbesti, te saruti.asa ca nu prea ai avantaje, mai bine ramai asa cum esti si sigur vei fi mai interesanta.

| DeeaMarry a răspuns:

Iti risti sanatatea pentru o porcarie! Ce te faci daca faci vreo infectie? Si, in plus, ce castigi daca iti pui pierce? Eu nu cred ca vreun baiat cu capul pe umeri s-ar uita la o fata cu pierce in buza, sa fim seriosi. Dupa o sa te plangi ca ai parte doar de jmecherasi din aia care vor un singur lucru...

| BroascaCuElice a răspuns:

Se vede o sa ai buza umflata si daca scoti pierce-ul se astupa gaurahappy
eu am pierce.ul din vacanta de vara si inca daca il scot si il las mai mult de o zi se astupahappy

| alyzee a răspuns:

Dragute raspunsuri ai primit.
De fapt daca iti faci pierceul intr-un salon corespunzator si urmezi sfaturile pe care ai sa le primesti (cu ce crema sa te dai, cum sa speli locul ala, etc) cu rigurozitate nu sunt sanse sa faci infectie, partea proasta e ca nu ai cum sa-ti faci pierce si sa il scoti cand nu sunt parintii tai acasa, in primul rand dupa ce ti-l faci trebuie sa-l tii acolo aproximativ 10 zile pana se dezumfla buza, dupa care trebuie sa-l schimbi tot la salon cu unul mai mic( zic la salon pentru ca cercelul trebuie mai intai sterilizat). Daca ai de gand sa te joci asa, sa-ti faci gaura, sa-ti scoti cercelul, sa-l lasi pe nu stiu unde si sa-l bagi la loc nesterilizat, este logic ca risti sa se infecteze. Deci, singura ta varianta, daca chiar vrei pierce in buza este sa obtii acordul parintilor tai.

| asdsdsaaas explică:

Ma eu v-am intrebat ceva numi faceti predica! raspundeti la intrebare nu adougati voi alceva! daca mi se infecteaza problema mea!

| keikop119 a răspuns:

Da,o sa se vada rau gaura si in plus in primele saptamani o sa ai buza umflata dar poti sa-i zici ca ai cazut cu bicicleta, dar mai bine decat sa te complici atat de ce nu iei un pierce fals. poti sa iti faci unul acasa pe gratis! iti trebuie doar un creion, o clama si un patent sau ceva cu care sa tai clama. Vezi totul pe http://www.youtube.com/watch?v=6o7KzDeQ42g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe vremea cand eram eu mica abia incepuse moda asta cu pierce-uri. Imi amintesc ca o verisoara isi pusese, si la fel avea in gand : sa il puna doar cand era plecata de acasa. Partea prosta e ca dupa ce si l-a pus, a facut o ifectie de toata frumusetea de a avut zile bune buza foarte umflata si puroi. laughing Asa ca nu iti recomand sa faci asta, nu-ti foloseste la nimic. Ia lectii de canto, un intrument muzical, sari in cap, orice altceva decat sa perforezi zona buzei sau a buricului, zone care se infecteaza cel mai rapid.