| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi raspunde-ti la o intrebare pentru ca nu stiu ce sa mai cred. Imi place de foarte mult timp de un baiat si am vrut sa-i spun dar nu am avut curajul. Pana la urma am hotarat sa-i zic dar nu am avut tupeu si am rugat o prietena sa o faca. Cand a afla a inceput sa rada si sa zica ca daca m-ar fi placut mi-ar fi zis sad Acum insa de fiecare data cand il vad prin liceu se uita frumos la mine la fel cum facea uneori si in generala si cum imi ziceau si fetele ca se uita uneori la mine in timp ce scriam sau faceam altceva. iar de fiecare data cand ma intorceam ii intalneam privirea si-mi zambea. Ce sa cred? Ma place sau pur si simplu se uita uneori la mine din lipsa de ocupatie? laughing) sad

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Ufff,si eu am facut aceeasi greseala ca si tine.Baiatul nu trebuie sa afle ca il placi. Daca te-ar placea,(cum a zis si el atunci), crede-ma ca ar incerca sa fiti macar prieteni.Cat despre privirile alea...ei bine,nu stiu! Eu nu prea mai cred in ele,sau, cel putin de la o vreme.Dar, nu stiu... poate ca si-a dat seama ca s-a purtat cam urat cu tine atunci, si acum incearca sa fie mai amabil. Exista si varianta sa te placa, dar nu te entuziasma prea tare.Sa nu fii dezamagita in final!

| WillWright a răspuns:

Daca acea privire e plina de blindete si gingasie (ceea ce ar trebui sa observi) e clar ca nu se uita asa pur si simplu, e dintr-un motiv anume! Cel mai sigur e ca te place!
Ma rog, daca vrei sa afli concret, de ce nu-ti faci curajul si intreba-l ce simte de fapt! Sau cel putin clarificati-va si voi! Bafta! :*

| Dinamovistul101 a răspuns:

Eu spun ca nu a avut curaj sa ii spuna prietenei tale ca si el te place. Intr-o zi cand te vei simti mai increzatoare ii poti spune tu asta. Daca nu ai curaj macar sugereazai-o mai indirecthee hee sper ca te-am ajutat!

| RalucaPuca a răspuns:

Mai bine lăsai frica, şi-l întrebai tu ce crede despre tine, nu să o pui pe prietena ta să o facă...

| deeakiss_9523 a răspuns:

Poti sa il intrebi de ce se uita la tine. poti vb cu el si vezi cum iti vorbeste sau sa iti rogi o prietena sau un prieten sa te ajute