| marian88s a întrebat:

Buna vreau sa sa ma ajutati si pe mine ca simt ca mor?
am avut o relatie de un an si 5 luni si 2 sap.si de un timp adica de aproximativ 3, 4luni nu mai era la fel a mai mers relatia pana acum 6 zile cand ea ia pus capat nu ne certam vorbeam frumos unu cu celalat ne vorbeam orice ne ajutam imi pun intrebarea am fost eu prea bun vreau sa spun ca nu vroiam sa o supar cu nimic sa fac sa fie totul bine ne vedeam aproximativ in fiecare zi da au fost si cand nu ne vedeam cateva zile si ea mi-a spus ca nu ma mai iubeste da eu simt ca mai este o scanteie si nu mai vrea nici cum sa o luam de la inceput dar eu nu vreau sa o pierd as face orice sa mai fie inca o sansa va rog sa ma ajutati cum sa o fac sa ma iubeasca din nou si daca mai are rost sa ne impacam

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Buna! Ori a intervenit "plictiseala"/obisnuintamori o alta persoana in viata ei! Doar ea iti poate spune, asta daca mai poti comunica cu ea.Incearca sa vi cu lucruri noi, activitati noi... daca iti mai poate oferii o sansa.

| marian88s explică (pentru lolly):

Nu are pe nimeni am fost foarte sinceri unul cu celalalt am vb cu ea marti daca mai este o sansa si a zis ca nu mai vrea si mie imi e foarte greu sa accept pentru ca m-a facut cel mai fericit si imi place ca fata si nu cred ca o sa mai gasesc pe cineva ca ea ma gandeam ca ea va fi aleasa vreau sa spun ca ma duc pe 25 de ani

| lolly a răspuns (pentru marian88s):

Hmm! Ai intrebat-o motivul? Daca vorbiti atat de deschis.Nu vad ce motiv a gasit daca totul a decurs perfect.Incearca sa-i readuci la viata sentimentele, sa mergi la ea, s-o ti de maini, si spune-i"Dupa aproape 1 an jumate, vrei sa ma parasesti fara macar sa-mi spui motivul? Sa arunci intr-o zi ce am construit impreuna(la relatie ma ref.). Cumpara-i un cadou daca crezi ca mai are rost, o floare, spune-i ca tu o iubesti la nebunie.Nu meriti sa te paraseasca fara vreun motiv.
BaftA!

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Asa sunt fetele. Absolut toate fetele isi bat joc de baietii care le vor binele si se comporta frumos cu ele.Nu prea ai ce face amice in cazul asta decat sa te resemnezi...

| lolly a răspuns (pentru DirectDinBerceni92):

Nu trebuie sa generalizezi.

| neutrino a răspuns:

O ciorba o mai poti reincalzi, dar o iubire nu. Nu cere explicatii pentru ca nu sunt. Asa cum apare, tot la fel poate dispare.

| Demonull a răspuns:

Pai de ce vrei tu, sa te impaci cu cineva care nu mai are nimic cu tine? nici un fel de atractie? Are dreptate neutrino, dar si ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust, la fel ca o relatie rupta odata, in momentul acela s-a terminat cel putin pentru mine. Dragoste cu sila nu ține Mariane, pune-te in locul ei.Treci peste si aminteste-ti cu placere de ce a fost, si nu va mai fihappy