| Roooxxxanaaa08 a întrebat:

Buna, vreau sa stiu care sunt posibilele cauze, de ce nu pot avea orgasm cu partenerul meu, simt doar o placere si atat. Am orgasm doar atunci cand ma masturbez eu singura cu degetul.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece prietenul tau nu stie sa te satisfacă nu are rabdare nu acorda timp suficient preludiului si pune plăcerea lui mai presus de placerea ta, ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Este posibil ca organele voastre genitale sa nu fie compatibile.

| doctorandus a răspuns:

"Idealul erotic modern: barbatul si femeia, imbratisati sexual in mod iubitor, experimenteaza simultan orgasmul prin contact al organelor genitale. Acesta este un mit psihiatrico-sexual folositor pentru a starni sentimente de inadecvare sexuala si de inferioritate personala. Este, de asemenea, o mare sursa de `pacienti psihiatrici`." Thomas Szasz, The Second Sin.

| Dintrebare a răspuns:

Cand faceti sex, ghideaza-l pe partenerul tau sa iti faca ce faci tu cand obti orgasm singura. Daca nu stie, explica-i tu ce trebuie sa faca.

| SociopatuI a răspuns:

Iubitul tau are penisul stricat. Spune-i sa-l duca la poliș.

| Nuconteaza21 a răspuns:

Ai raspuns in privat

| Clau123455689 a răspuns:

Buna. Iti recomand aparatele Kegel... îmbunătățesc foarte mult calitatea sexului datorită faptului că îți întăresc mușchii pelvieni și îmbunătățesc circulația sângelui în acea zonă