| Andreeaion12222 a întrebat:

Am încă o problema : fiind proaspăt dezvirginata încă ma doare la început puțin când iubitul meu introduce penisul. Problema este că nu pot avea orgasm nici când primesc oral, de-abia am când ma masturbez singura, de-abia simt ceva puțină plăcere, ma masturbez de la 12 ani cred, nu mai știu cum am dat peste asta. ce este de făcut?

Răspuns Câştigător
| BryBard a răspuns:

în 9 Ianuarie | corbulalbrosu a răspuns:
Starea de VIRGINITATE a unei fete/femei reprezinta : un CONCEPT, o NOTIUNE, o IDEE care este de natura psihico-mentala, fiindca de fapt reprezinta o stare IMATERIALA, INTANGIBILA si INVIZIBILA, lipsita de forma sau consistenta, ceva ce NU EXISTA FIZIC, ea EXISTAND doar MENTAL si este localizata in MINTEA fetei/femeii si NU asa cum gresit se considera ca ar fi/este situat, localizat la nivelul vaginului. Rezulta cat se poate de clar si cert ca exact din acest motiv existenta sau lipsa starii de VIRGINITATE, niciodata NU poate fi constatata sau determinata de o alta persoana, fiindca un CONCEPT oricare ar fi acesta, NU poate fi vazut cu ochii si fiindca NU poate fi nici perceput, atins/vazut/pipait in mod real/fizic/material, drept urmare rezulta ca nici nu poate fi ''pierduta'' : nici intentionat si nici accidental. Medicul ginecolog poate sa constate vizual doar starea reala si faptica privind INTEGRITATEA ''pasaricii'' in ansamblul ei. Medicul ginecolog sau altcineva, poate sa vada doar starea himenul privind integritatea acesteia, daca este intact/intreg adica nelezat, ori daca este rupta/deteriorata si in acel caz acea ''pasarica'' este DEFLORATA. Din acest motiv simpu si banal, niciodata niciun medic responsabil, NU se va pronunta asupra virginitatii fiindca nu poate sa stie in mod precis si sigur cand, cum si prin ce modalitate s-a produs deflorarea ''pasaricii'' respective. Rezulta ca niciodata absolut NIMENI de pe aceasta planeta, in afara fetei/femeii in cauza, nu poate sa se pronunte in privinta VIRGINITATII unei fete/femei. Aceasta starea/notiunea de virginitate DISPARE deci NU ''se pierde'' si se produce NUMAI in momentul in care himenul si/sau vaginul intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Dar acest lucru il stie/cunoaste insasi doar ea cea in cauza si nimeni altcineva. Lezarea, deteriorarea sau ruperea chiar si din greseala ori in mod accidental a HIMENULUI prin MASTURBARE se numeste DEFLORARE (stare vizibila) si nu DEZVIRGINARE (stare invizibila).
Asta ar fi pentru orgasm, iar pentru durerea pe care o simti tu, e ceva normal, la inceputul vietii sexuale sa ai pe parcursul a mai multor partide nu se stie exact (pana in 10 cica) sa te doara.
Iar ce zici tu ca nu simti nicio placere e din cauza ca nu aveti sentimete aprinse unu fara de celalat, cred ca faceti sex numai sa fie facut.

| Andreeaion12222 explică (pentru BryBard):

Nu știu dacă as putea sa te contrazic în legătura cu sentimentele și cu sexul făcut doar ca sa fie: eu am făcut sex pentru ca așa am simțit și chiar simt ca îl iubesc, nu am de ce sa mint. Și in legătura cu ce simte el, nu ma pot pronunța concret. Dar in raport cu felul in care se comporta, m-ar cam iubi. Îți multumesc foarte mult pentru acest răspuns și ca te ai chinuit atat de mult sa îl scrii

| PolitiaGramaticii a răspuns (pentru BryBard):

Esti destept ****
ai funda
200 iq

| BryBard a răspuns (pentru Andreeaion12222):

Nu ai pentru ce,dar nu poti sa spui de o persoana ca "te-ar cam iubi", ori te iubeste, ori nu. Oricum sexul se face de comun acord, trebuie sa simtiti amandoi nevoia, nu se face silit.O seara buna!

| BryBard a răspuns (pentru PolitiaGramaticii):

Mersi,apreciez gestul! laughing

| Andreeaion12222 explică (pentru BryBard):

Mă iubește *. Sunt intr-o stare puțin nefavorabila și nu prea sunt atenta la felul in care formulez. O seara buna și mii de mulțumiri!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca 8-10 zile dupa deflorare sa ai mici dureri si sa nu simti placere. Daca dupa acest interval vei mai simti durere, trebuie neaparat sa te vada un medic ginecolog, ea nu mai are legatura cu dezvirginarea.
Orgasmul vine si el incet-incet, mai ales daca nu il cauti. Nu te mai concentra la placerea ta, daruieste-te complet si gandeste-te numai si numai la placerea partenerului. Daca esti preocupata de placerea ta, orgasmul nu va veni, te asigur. Daca ai facut abuz de masturbare in adolescenta, poate fi mai greu la inceput, fiindca esti obsinuita cu un anumit ritm si dureaza pana renunti al el si te adaptezi la ritmul partenerului tau.

| Andreeaion12222 explică (pentru Brigaela):

Vă multumesc frumos doamnă! Să spun sincer, îmi este rusine să ii spun mamei mele despre "isprava" mea, in consecință va mai Dura puțin pana voi ajunge la ginecolog. Țin sa precizez să durerile nu sunt foarte supărătoare, ci la început și sunt doar puțin deranjabile.

| Brigaela a răspuns (pentru Andreeaion12222):

Daca ai 15 ani împliniți poti merge singura la ginecolog. Nici nu pot să îți explic ce important e sa ajungi la ginecolog in prima luna de la începerea vietii sexuale si apoi regulat macar o data pe an. Pe termen lung, mai bine îți tai o mână decât sa nu mergi la timp la medic.

| HazelEyes77 a răspuns:

Durerea sau discomfortul fizic resimtit la dezvirginare sau dupa sunt normale dar nu tin mult pe masura ce actele sexuale se repeta. Problema e ca esti incordata si te focusezi pe durere in loc sa te lasi in voia simturilor. Roaga l sa prelungiti preludiul sa fie mai tandru cu tine, sa te sarute si mangaie mai mult. Cred ca problema se va remedia pe parcurs pe masura ce ajungeti sa va cunoasteti mai bine unul pe altul si sa descoperiti ceea ce va provoaca placere intensa. Numai bine

| 2007teen a răspuns:

Probabil a fost o experienta neplacuta (atat de intensa) incat a ramas un blocaj, sau ceva s-a intamplat in modul in care ai perceput partenerul.