| sopranaCadaverica a întrebat:

Cand mi se face sex oral simt o placere imensa, e cel mai placut lucru (clitorisul e foarte sensibil), insa pana acum nu am putut ajunge la orgasm din cunnilingus, desi el continua sa faca si dupa 10 minute. Apoi ma masturbez singura si am orgasm in cateva secunde.
De ce nu pot avea doar daca imi face el? E ceva psihologic? Parca nu ma pot concentra total, nu stiu de ce.
Sfaturi?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stie sa ti-o facă.

| RAY a răspuns:

Incearca sa faceti sex pe imbracate, sa va frecati intre voi, asta creste tensiunea sexuala apoi sa iti faca oral si poate ai orgasme multiple

| mihai69 a răspuns:

Pentru că abia ai început să faci sex cu (alt)cineva. Va dura o vreme, e nevoie să reușești să participi total la act, să te relaxezi până te pierzi în simțiri și nu mai contează nimic din jurul tău.
Și mai ales, să-i spui mereu când îți place, când nu; ce îți place; dacă să insiste sau să o lase mai moale etc.

| Sofer a răspuns:

Normal ca simti. El se bucura cand ii faci oral?

| Hammurabi a răspuns:

Da. Probabil că el nu participă afectiv la ceea ce face.
O face mecanic, ca să zic așa, iar tu sesizezi chestia asta și te "decuplează".
Orgasmul nu trebuie să-l ai tu, ci să ți-l producă el.

| sopranaCadaverica explică (pentru Hammurabi):

Din contra, e foarte pasional si parca nu ar face cunnilingus, ci ar manca un fruct vara la 40 de grade cand nu e nici o sursa de apa in preajma. E super placut, simt extaz, dar parca nu pot ajunge sa explodez. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E modul tău subtil de a ne anunța că, în sfârșit, nu mai ești virgină? aleluia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti nici prima, nici ultima care nu are orgasm din sex oral. Ar trebui sa-ti faca cu degetele el. Dacã e.

Da e ceva "psihologic" ai niste inhibitii fata de partenerul tau pentru ca nu stie ce sa faca cu tine-n pat. Mai pe scurt sa te f.ta ca pe o târfã farã milã...

| Paul754880338 a răspuns:

Cred ca e doar o chestiune de timp, pana la a intelege ce lipseste. Distanta pana la orgasm este mica, dupa cum spui, placere exista de ambele parti deci, nu ezitati sa discutati despre acel ultim pas. Ce lipseste, cum ajungeti sa parcurgeti si aceasta ultima distanta pana la orgasmul tau o puneti descoperi doar impreuna. Sfaturile in acest caz, ma tem ca vor fi subiective, iar la voi se pare ca este vorba de o particularitate pe care trebuie sa o descoperiti impreuna. Rabdare si insistenta, ar fi tor ce va pot ura;-))

| Paul754880338 a răspuns:

...sau poate o alternare a ritmului. Cum spui tu, ca un fruct in mijlocul desetului;')), apoi ca o prajitura delicioasa dar fierbinte, abia scoasa din cuptor, pe care ai savura-o dar nu poti asa cum ai vrea pentru ca frige. Alternarea " abordarii" poate creste dorinta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Spune-i sa te si masturbeze in acelasi timp. happy

Răspuns utilizator avertizat
| armand69 a răspuns:

Inhibitie sau chestie de tehnica.o sa te deblochezi pana la urma

| ShisuiUCH a răspuns:

Schimba partenerul

| jorjache a răspuns:

Hmm
Hai sa ne cunoaștem