| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa trec la subiect si sa nu ma lungesc prea mult, acum 3 zile am gasit in telefonul prietenului meu poze cu alta tipa si am intrebat ce sunt cu ele, iar el mi-a afirmat ca sunt simple poze, ca au vorbit insa nu ca o relatie ci ca amici, insa hai sa fim seriosi cine ti-ar da poze doar la picioare? (si prin poze la picioare stiti prea bine la ce ma refer, la acel gen de poza provocatoare). mi-a spus ca nu e adevarat, si-a cerut iertare. insa eu nu pot trece peste, oricat de mult as vrea, imi aduc mereu aminte. Ce ma sfatuiti sa fac? multumesc!

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

One word :"NEXT!"
E clar ca e un nemernic mincinos si afemeiat! Mai sunt destui pe lumea asta! Eu zic sa iti cauti altul, macar speri ca o sa te minta mai frumos, sau ca nu o sa fie un afemeiat deloc. Asa ca, spor in cautare si da-i acestuia cu papucii in cap, din partea mea, te rog!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Saracul de el, tu ce cautai in telefonul lui? tu NU ai NICI UN DREPT sa ii invadezi intimitatea! in locul lui te paraseam in prima secunda in care aflam ca imi umblai in telefon numai sa stiu ca l-ai atins ca te zburam pe geam. intr-o relatie nici unul din parteneri NU ARE DREPTUL sa invadeze intimitatea celuilalt, sper ca prietenul tau sa fie suficient de destept sa te paraseasca sau daca nu macar sa isi puna COD DE ACCES la telefon si daca se poate si parola la laptop.

| KamaSutra a răspuns:

Parerea mea e ca daca se intampla o data, se va intampla si a doua si a treia oara, deci faci ce simti ca e mai bine

| neutrino a răspuns:

In primul rand trebuie sa intelegi ca niciodata nu ai dreptul sa te uiti in telefonul sau corespondenta cuiva, indiferent cine este, si la fel, nimeni nu are dreptul sa se uite in telefonul tau. Apoi, trecutul, viata fiecaruia este un fenomen privat care trebuie acceptat. Nu-ti convine, atunci ai dreptul sa te retragi.

| Emilian65 a răspuns:

In primul rand nu este frumos sa te uiti in telefonul lui. Orice om, poate avea in telefonul lui secrete pe care altii sa nu le stie.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Sfatul meu este sa iti gasesti un baiat care sa te merite si pe care sa il meriti. cu siguranta acest baiat nu te merita atata timp cat mai are nevoie si de atentia altor fete. Exact cum ti s-a spus si mai sus, daca s-a intamplat o data se intampla si a doua oara. " Lupul isi schimba parul dar naravul, ba."

| missme99 a răspuns:

Si marmota...da. Tu chiar ai crezut ca a vorbit strict amical cu ea?
Cel mai probabil era chestia aia de tatonare de la inceput. Asta in cel mai bun caz pentru tine.
Oricum, te-a mintit cand a spus ca nu e absolut nimic la mijloc. Asta una.
Doi, nu ai dreptul sa iti bagi nasul in lucrurile private ale altuia. Faptul ca esti intr-o relatie cu o persoana nu te transforma in proprietar de drept asupra acelei persoane.
Trei: daca chiar nu poti trece, te desparti si punct. Tu cred ca vrei de fapt putina umilinta si cersetorie de la el si probabil ca el nu o face. El si-a cerut scuze, a bajbait acolo o scuza..de aici e decizia ta daca vrei sau nu sa continui relatia. Daca da, e important sa uiti evenimentul asta cu desavarsire. Adica, ori ierti ori ba. Nu exista te-am iertat acum dar imi rezerv dreptul de a ti-o reprosa oricand am eu chef in viitorul apropiat sau indepartat. Si nici nu poate fi folosita ca scuza pentru o viitoare boacana a ta.
Daca nu vrei/poti sa ierti si sa uiti, ii spui si decideti daca mai are rost sau nu.
Dar de principiu draga mea, oricand vei cauta nod in papura la un barbat, vei gasi. Poate sa iti fie el iubit, amant, sot etc. Mereu au cate ceva mai grav sau nu de ascuns. Nu mai face pe detectivul ca oricum totul se afla atunci cand trebuie.

| AleisterHN a răspuns:

Nici nu este nevoie să uiți, draga mea. Iar răspunsul cred că deja îl intuiești. Băiatul respectiv, dacă ar fi avut doar o relație de amiciție cu fata respectivă, nu ar fi cerut poze provocatoare cu respectiva, iar ea dacă ar fi avut respect de sine nu i-ar fi oferit. Nici nu ar trebui să te obosești să îi iei scuzele în considerare, fiindcă îți spun sigur, că el nu e apăsat de nici un sentiment de vinovăție.
Ceea ce te sfătuiesc este să treci peste această escapadă decât dacă îl iubești și consideri că la rândul lui te iubește. Dacă nu, nu are sens să continui și să-ți epuizezi în van atât timpul tău cât și pe al lui. Ah și încă ceva, bărbații trebuie iubiți, femeile trebuie să fie dorite.
Crezi că te mai dorește după această faptă?