| Ynutza_Alinutza_1984 a întrebat:

Buna, vreau sa vă adresez o întrebare! Luna trecuta am avut menstruaţie normala pe data de 10 pana pe data de 16. Iar la sfârşitul lunii am avut o secreţie maronie. Luna aceasta menstruatia lipseşte, însă secreţia maronie este prezentă! Este posibil sa fie vorba de o sarcină? Mentionez faptul ca am avut mai multe contacte sexuale neprotejate, fiindcă îmi doresc un copil, după o extrauterină! Am dureri de burta iar astăzi secreţia maronie a devenit sânge!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Secretia maronie este sange oxidat, care este eliminat de secretia vaginala. Se intampla de obicei inainte sau dupa ciclul menstrual sau daca ai o rana pe colul uterin care sangereaza dupa un contact sexual mai dur.
Cel mai probabil azi iti vine ciclul menstrual, judecand dupa durerile de burta si sangerarea usoara care a inceput.

| Ynutza_Alinutza_1984 explică (pentru Violleta2022):

Mulţumesc de răspuns! ☺️

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Ynutza_Alinutza_1984 explică (pentru Teo29):

Am spus ca imi doresc un copil!