| Anonimul245 a întrebat:

Buna,vreau sa va cer ajutorul vostru, cam prin luna septembrie anul trecut am cunoscut 2 fete pe un chat...m-am atasat mult de ele dar ele erau din brasov si eu din constanta.M-am rugat de maicamea sa ma lase sa plec acolo. aveam rude iar pe 25 decembrie vroiam sa ma mut definitiv insa pe data de 23 ianuarie bunicu' a murit intr-un accident de masina iar bunica a fost socata cand l-a vazut mort pe bunicu' si a murit nu prea stiu din ce cauza nu prea am inteles, in orice caz mama mea nu m-a lasat sa stau singur acolo iar acele fete cred ca le-am lasat balta si acum sincer mi-e rusine sa mai vorbesc cu ele dar nu pot sa le uit, am vreo sansa sa ma ierte?

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Daca le vei spune motivul pentru care nu ai mai putut sa ramai in Brasov, cu siguranta ca vor intelege.
Lasa rusinea la o parte si explica-le situatia altfel dai dovada de lasitate.
AM o nelamurire totusi, cele 2 fete iti sunt iubite, sau doar prietene?
Daca iti sunt iubite aman2, nu prea joci corect pentru ca " vanatorul care vrea sa impuste 2 iepuri nu v-a prinde nici unul in final".

| Anonimul245 explică (pentru PsihinG):

Cu o fata am fost impreuna dar ne-am desparit, cealalta e colega de clasa dar imi este ca o sora

| PsihinG a răspuns (pentru Anonimul245):

Nu te mai necaji pentru raspunsurile neserioase, dar nici tu nu ai specificat ce este cu cele 2 fete. Acum am inteles si iti spun iarasi ca trebuie sa le spui la amn2 motivul pentru care nu mai esti in Brasov.
Tine legatura in continuare cu ele, nu trebuie sa le uiti, de ce ai face asta?

| Anonimul245 explică (pentru PsihinG):

Imi este putin cam greu, sunt cam timid...ma exprim cam greu cateodata nu cred ca ma vor ierta dar voi incerca....multumesc de sfaturi

| Anonimul245 explică (pentru PsihinG):

Oricum chiar daca nu ma vor ierta tot au dreptul sa stie adevarul.

| Anonimul245 explică (pentru PsihinG):

Multumesc mult, m-au iertat au spus ca de 2 luni ma asteptau sa intru mor de fericiree! MULTMESC MULTUMESC

11 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

Ar trebuii sa te ierte Dumnezeu ca vrei 500 deodata macar roaga-te pentru bunici lasa-le pe alea ca sunt in viata.

| Anonimul245 explică (pentru SakonSIUkon):

Mah am spus odata ca nu joc la 2 maini

| Anonimul245 explică (pentru SakonSIUkon):

Nu joc la 2 maini ma

| Anonimul245 explică (pentru SakonSIUkon):

Nu vreau 500 de odata 1 a fost prietena mea, iar cealalta e cea mai buna prietena a ei intelegi si tu ceva?

| Anonimul245 explică:

Nu mai intreba-ti daca joc la 2 maini, 1 a fost iubita mea iar 1 prietena ei cea mai buna care imi este ca o sora

| Anonimul245 explică:

Vreau sa mai spun ca nu joc la 2 maini...1 a fost prietena mea, iar cealalta e cea mai buna prietena ai ei..imi este ca o sora