| Lungu_Elena_1999 a întrebat:

vreau sa va cer parerea voastra,,,, cum sa discut cu parintii despre pierderea virginitatii,,, daca vor afla dupa controlul din scoli,,, rog ajutor va rog mult,,, ma simt deja la limite,, va rog ajutati-ma, dati-mi un sfat

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Ai 14 ani si e aiurea-Poti sa incerci sa fi sincera -adaugand ca Baiatu cu care ai facut-o e cu tine de o perioada de timp foarte mare si daca ai facut-o nu iti pasa ca esti iubita si Baiatu respectiv e in ca cu tine.Parintii vor stabilitate si daca or sa auda ca Baiatu respectiv e in ca cu tine poate or sa treaca cu vederea.

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Acuma depinde de varsta pe care o ai si de parerea parintilor tai in materie de sex.
Daca ai adus vorba, insemna ca ai deja un prieten si v-ati pus deja acesta problema.
Poti aborda ca mama ta acesta problema.Cauta si tu un moment cand mama ta e mai libera.Zii ca ai un prieten si vrei sa-ti incepi viata sexuala.Dar iti spun un lucru... Orice parinte cu capul pe umeri recomanda acesta actiune dupa 17 ani jumate.Sau cat mai tarziu cu putinta.
Ma bucur ca vrei sa discuti acest subiect cu parintii tai, dar nu stiu cati parinti sunt deschisi la acest subiect.
Control in scoli? Te referi la control ginecologic? Bine ar fi ca cel putin fetele din liceu sa fie supuse la asfel de controale.

Răspuns utilizator avertizat
| tzus a răspuns:

Control ginecologic nu-ti face nimeni la scoala...deci poti sta linistita!

| Lungu_Elena_1999 explică (pentru tzus):

Mie mi s-a spus ca se va face si inca foarte multi mi-au spus asta...

| fotbalistata a răspuns:

Daca ai peste 17 ani poti discuta cu mama ta, pentru ca dupa inceperea vietii sexuale trebuie sa mergi la ginecolog. daca esti mai mica, mai asteapta ca sa nu regreti mai tarziu.

| justgabriela a răspuns:

Cati ani ai?

| Nastyka777 a răspuns:

OOOii ce sa-ti zic,,, parintele tot timpul va tine cu tine,, la bine si la rau,,,, nu conteaza in ce situatie esti tuhappyhappyhappyhappyhappyhappy