| AmyFrumy a întrebat:

vreau sa va cere parerea. Prietena mea are o prietenă care place un băiat..Prietena mea a vb cu acel băiat prin mesaje pe telefon.dar s-a dat drept alt cineva adică nu a zis cine e ea cu adevarat...l-a mințit... băiatul a crezut-o si acum sunt împreună dar nici nu s-au vazut in realitate...el chiar o iubeste ( pe prietena ma care s-a dat drept alt cineva ). El i-a propus sa sr întâlnească in parc sâmbătă...Si ea nu stie ce sa facă. ii vorbeste foarte frumos fata de alți băieți, e un cavaler ❤ dar ma gândesc daca mai minte unde va ajunge? I-am explicat ca ar trebui sa ii spuna adevarul...dar ni vrea sa audă...Si ei ii e mila de el...Ce i-as putea zice prietenei mele? Va rog, ajutor... băiatul are 13 ani...Prietena mea 12 ani...iar fata drept care s-a dat prietena mea are tot 13 ani...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nici prietena ta de 12 ani nici cea de 13 ani nu au inca carte de identitate pentru a se putea legitima astfel ca nu are de unde afla pe moment varsta ei reala.In cazul in care relatia va dura mai multa vreme, ii va spune adevarul sau va putea "drege" minciunica motivand ca s-a fastacit/incurcat din cauza emotiei de inceput. Momentan nu are motive de ingrijorare.

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Duo pe prietena ta la psihiatru urgent sufera de mitomanie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce incurcatura! Cel mai bine e sa ii zica adevarul caci acesta va iesi la iveala mai devreme sau mai tarziu. Ce idei aveti fetiteor!