| biencutza13 a întrebat:

Buna vreau sa va iontreb ceva important pentru mine. sunt cu un baiat de 7 luni. eu am 15 ani iar el 20, il inteleg ca a stat atata timp cu mine si ...nimic ma refer fara sex. eu as vrea sa imi incep viata sexuala cu el dar imi e cam frica..nu stiu ce se poate intampla dupa aceea cu corpul meu. ce ma sfatuiti nu vreau sa il pierd dar nu sunt o pers care se culca cu cineva doar ca sa nu o lase, pur si simplu ne iubim si vreau si eu sa fac asta dar parintii mei nu ar fi de acord niciodata. ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| AdyAdeluş a răspuns:

Te sfatuiesc prima oara sa discuti cu el despre aceasta dorinta pe care o ai.In al doilea rand, daca e de acord sa te duci tu la el acasa si sa faceti acolo sex.Dar de la 15 ani cred ca e cam devreme si in caz de orice foloseste prezervativ.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inceperea vietii sexuale la femei este permisa, din punct de vedere medical dupa 17 ani si jumatate. Inainte de aceasta varsta, riscul de cancer de col uterin creste de 9-10 ori, ceea ce transforma femeia respectiva intr-o persoana cu handicap, dependenta de ginecolog (va fi obligata, toata viata, sa faca consultatii ginecologice la interval de maxim 6 luni, incepand din prima luna de la inceperea vietii sexuale). Nu cred ca partenerul tau ar accepta asa ceva, fiindca asta inseamna sa-ti nenoroceasca viata si sa-ti ia sansa la o viata normala. Oricum, daca va hotarati sa faceti sex inainte ca tu sa implinesti 18 ani, trebuie desigur sa discutati cu parintii tai. de altfel, nici un barbat in toate mintile nu s-ar culca cu o minora fara sa discute cu parintii ei (tine de o minima omenie si demnitate). daca nu puteti discuta cu parintii tai (din orice motiv), atunci trebuie sa asteptati pana implinesti tu 18 ani. De altfel nici nu mai e chiar asa de mult pana atunci, iar acesti cativa ani va vor ajuta sa va cunoasteti mai bine, sa aveti intimitate si iubire. daca faceti sex la doar 7 luni de relatie, acela este sex fara dragoste (fiindca dragostea nu apare niciodata asa de repede), iar sexul fara dragoste nu prea e frumos si bun. Mai bine asteptati pana ajungeti sa va iubiti cu adevarat si sa faceti dragoste adevarata.

| DandYgiRL18 a răspuns:

Buna! In primul rand iti pot spune ca multe fete sunt in papucii tai. Indiferent de diferenta dintre voi, iti pot spune ca pierdutul virginitatii la varsta ta este putin cam riscant, mai ales in secret! Asa ca incearca sa renunti la ideea asta. Un baiat nu te va iubi pentru sex, te va iubi pentru ca tine la tine. Va trebuii sa va apropriati adica, sa petreceti mai mult timp impreuna, deoarece faza cu sexul e taiata de pe lista. Va trebuii sa il saruti mai pasional si sa devi mai romantica, adica trebuie sa ii arati ca il poti satisface si daca nu faceti sex. Sper ca te-am ajutat, Funda? puppy dog eyes

| neutrino a răspuns:

Fa-te femeie. Mare realizare!

| Cosmotel a răspuns:

Mai asteapta, ai o viata intreaga sa faci sex. sa zicem ca o faci si te desparti de el pentru ca na, esti inca foarte mica, apoi urmeaza altul si altul si tot asa. pana te meriti deja au trecut pe la fundul tau vreo 20 de baieti laughing
cine te mai ia?
glm tongue
eu zic sa astepti.

| XxByankabubulovexX a răspuns:

Din punctul meu de vedere e prea devreme sa-ti incepi viata sexuala si daca nu te simpti pregatita inca vb cu el si te va intelege

| GiO23MuS1c a răspuns:

Pai ar fi mai bine sa astepti, la 15 ani nu e asa bine... esti prea mica intelegi. gandesc ca denisa_5406. doar ca e mai bine sa o faci la 17-18 ani...

| Tannia99 a răspuns:

Draga mea. E prea devreme pentru tine happy Doar explica-i care e treaba happy Daca te iubeste te v-a intelege :*.

| maxu4all a răspuns (pentru Tannia99):

BUNA! Eu cred ca ar trebui sa mai astepti...lasa sexu pe mai tarziu! nu spun ca nu e frumos dar esti inca copila. daca te iubeste cu adevarat o sa mai aiba rabdare! daca nu spune-i sa se masturbeze!

| clau1986 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti un pic si sa te gandesti bine la ce vei face ca sa nu regreti pe urma.