| dincolodevise a întrebat:

vreau sa va mai intreb ceva in legatura cu fosta prietena a iubitului meu... v-am zis ca tot imi spunea ca el ii zice sa se impace cu ea, iar acum sunt asa confuza.am facut un id de baiat si am bagat-o in lista pe fosta lui zicandu-i ca sunt un prieten de-al lui foarte bun. si am intrebat-o daca mai sta cu el si a zis nu (acelasi lucru pe care mi la zis si mie ). apoi i-am zis daca ar mai exista o cale de impacare si a zis ca el ii zice mereu sa se impace, dar ea nu mai vrea ca a inselat-o (mi-a zis si mie ca el mereu ii zice sa se impace. si cu inselatul era vorba de mine) eu ce sa cred acum? ce sa fac? va rog ajutati-ma. dau fundita.:*

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Cere`i o pauza LUI, si vezi ce face in momentul ala. Vine la tine sau se duce la ea.

Eu zic ca numai ai nevoie de alte dovezi, trebuie sa actionezi. Nu are rost sa stai cu cineva, stiind ca el te vede ca pe un obiect.

Probabil cuvintele astea te dor, dar gandeste`te cat o sa te mai doara, etc. So, cere`i o pauza ( adica sa stati despartiti, sau sa va despartiti ) si vezi daca incenarca INSISTENT sa se impace cu tine.

6 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Sti tu ca roata se intoarce! Tu te-ai bagat prima peste relatia ei, daca inteleg eu bine din ceea ce ai scris (doar in caz ca el te-a mintit ca nu are prietena ai o scuza), si acum probabil ca ar face-o doar ca sa iti intoarca "favoarea"! Oricum omul ala nu e de tinut daca ea spune ca tot timpul o cauta! Da-i papucii si trimite-l la plimbare ca macar in felul asta sa ai satisfactia ca nu a facut-o el primul, ca nu si-a batut joc de tine si poate cu ocazia asta sa invete ceva din tot!winking

| BRG a răspuns:

Sărut mîna Flory părerea mea este să te desparți cît m ai repede de ăsta, nu te merită, e clar că el încă se m ai gîndește la fosta, bineînțeles că aia nu îl m ai vrea, din moment ce el se pare că o înșeală, dar ciudat este de ce vrea el să se împace cu aia, cînd te are pe tine, tu trebuie să discuți clar cu el, ori rămîne cu tine și o uită pe fosta, ori dacă nu să se ducă unde vrea, deoarece aia sigur nu îl m ai vrea.Multă sănătate Cristi.

| ynna93 a răspuns:

Si tu stai cu el stiind ca el vrea sa se impace cu ea? asta`i o prostie.da`i cu flirt.nu te lasa calcata in picioare.

| 21Ada a răspuns:

Fa-ti un id de fata baga-l pe el si intreaba-l daca are prietena si de acolo incearca sa afli de la el.

| BeatriceKnowles a răspuns:

Pai si u dc stai cu el daca el vrea sa se impake cu aia...si daca tot el ii zice sa se impace? Eu nu inteleg ce sfat ai vrea de la noi fiindca nu cred ca am putea sa te sfatuim decat sa : ii dai cu flirt!

| daniela_4136 a răspuns:

Pai si tu stai cu el stiand ca el vrea sa se impace cu fosta.La sal pana nu o sa fie prea tarziu poate o sa iti faca si tie ce eu facut fostei sad o intrebare.¿El iti zice ca te iubeste?(daca zice ca te iubeste nu-i adevarat nu poti sa iubesti o persoana si peste cateva minute sa incerci sa te impacu cu fosta sa fim seriosi ) ¿Cat timp ai stat cu el? (timpu nu conteaza conteaza sa nu isi bata jog de tine si in acelasi timp si de fosta) El vrea sa alerge dupaa doi pui o data si nu o sa prinda nici unu.Ai grija de tine si nu-l lasa sa faca ce vrea din tine