| anonim93 a întrebat:

Vreau sa va spun si eu povestea mea. vorbesc cu un tip de 29 de ani.eu avand aproape 17.este o diferenta de 13 ani intre noi.ne intelegem bine. tinem mult unul la celalalt si desi stim amandoi ca nu poate fi nimic de viitor intre noi deoarece eu sunt prea mica nu putem sa ne despartim...ne leaga ceva prea strans.credeti ca varsta conteaza intr-o relatie mai mult decat intelegerea afectiunea si iubirea care i-o arati persoanei de langa tine? ne dorim amandoi sa fim impreuna dar mereu imi spune"esti prea mica"... ce ar trebui sa fac? ca nu stiu tin la el.nu pot sa ma despart de el. el la fel.

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Esti tu mica, dar sa stii ca esti matura in gandire, poate ca asta face ca diferenta sa nu se simta intre voi.Lasa timpul sa mai treaca, e in favoarea ta iar sfaturi nu cred ca-ti trebuie.Ratiunea si inima te vor ajuta!

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

La anul faci 18, care o sa mai fie problema?

| izh56 a răspuns:

Varsta conteaza foarte mult. Cu timpul vor aparea si problemele cauzate de aceasta diferenta.

| ☼loli☼ a răspuns:

"aproape 17"? Eu zic sa te mai gandesti, ai tot timpul in fata... doar nu vrei sa te mariti acum la 18 ani nu? Cu tipul asta de aproape 30 de ani ai doua variante: sa rupi legatura (ceea ce se pare ca e cam greu sad ) sau sa pastrezi doar o relatie de amicitie. E bine ca si el stie ca tu esti prea mica.

| xtina a răspuns:

Fata...nu conteaza varsta...ci dragostealove struck, dar diferenta e prea mare... tu nu esti minora el dastraight face el se gandeste numai la sex... tu nu vrei sa auzi (presupun)...Sunt 2753152843 de baieti pe lumea asta! Si tu l-ai ales pe asta? El vrea sa te atraga la el acasa si sa-ti zica ceva de genu: Hai la mine acasa, sa vezi cum am renovat camera mea...nu sunt parintii mei acasa, deci poti sa dormi la mine... ok? ca altfel te bag in tufis! si vad eu cetzi faclaughing

Fa ce vrei! Este viata ta!
Bye-Bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ar trebui să ai prieten de 18-19 ani, nu de 30. Lasă-i lui fetele de 20 de ani în sus. Dar dacă îți place să fii jucăria lui sexuală (mea culpă, îmi dau cu presupusul, că na... totuși uite unde-i întrebarea), atunci poți să continui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza vasta... mie mereu mi'au placut baietii mai mari. Daca si el tine la tine n'ar trebui sa conteze