| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc cu un tip de 29 de ani.eu am aproape 17...si sunt 13 ani diferenta intre noi.ne intelegem bine. tinem mult unul la celalalt.am dori sa avem ceva de viitor amandoi dar ...varsta ne impiedica...credeti ca dragostea nu are varsta? caci el imi spune ca desi tine la mine f mult si vrea ceva de viitor nu putem sa facem asta deoarece sunt mult prea mica.

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Iubirea traieste prin suflet, iar sufletul se simte, se iubeste si nu se poate vedea decat prin insasi iubirea!
Atunci cand iubim ne indragostim in primul rand de sufletul persoanei de langa noi, de modul in care ne priveste, in care ne zambeste, de felul in care ne vorbeste, de modul in care ne face sa ne simtim. Ne indragostim de sclipirea din ochii acelei fiinte iubite, de rasetul care ne umple viata si sufletul de bucurie, ne indragostim de tot ce inseamna acea persoana.
Iubirea nu cunoaste limite de varsta, iar iubirea nu are oglinda ca sa ne privim chipurile in ea, sa ne vedem ridurile sau parul grizonat.Pana la urma, varsta este cea pe care fiecare om o simte, nu varsta biologica. Sunt oameni care au 20 sau 30 de ani si se simt batrani (si se comporta ca niste batrani) si sunt oameni pe care ii vezi la 60 de ani plini de viata si spui de ei ca arata si sunt ca la 30.
Barbatul matur stie sa vorbeasca, sa te faca sa te simti cu adevarat femeie. Este intelegator, rabdator, cu o experienta vasta de viata, care il ajuta sa treaca peste impulsivitatea caracteristica partenerilor mai tineri, pentru a nu va certa din orice nimic.
Nu varsta conteaza ci iubirea!love strucklove strucklove struckSa fiti fericiti!

6 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Dragostea nu are varsta. Daca va iubiti, e ok!

| diana a răspuns:

Cand spui,, vrea ceva de la viitor" te referi la insuratoare?
Diferenta dintre voi doi este mult prea mare.
Este adevarat ca dragostea nu are varsta, dar nu intotdeauna.
Sunt o gramada de baieti frumosi pe planeta.Si sunt chiar de varsta ta!
Sau ma rog... daca vrei un baiat mai mare, sa fie cel mult 5 ani diferenta intre voi.
Deci da, esti mult prea mica.

| Aurelia a răspuns:

Intr-adevar e cam mare diferenta de varsta dintre voi doi, dar daca va intelegeti asa de bine si tineti mult unul la celalalt nu cred ca diferenta de varsta va va putea impiedica sa fiti impreuna in viitor! Si parintii tai ce zic? Trebuie sa tii cont si de parerea lor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i chiar asa mare diferenta daca este iubire.Trebuie totusi sa fii atenta, fiind mai mare ca tine s-ar putea sa te comande.Si eu am fost in postura ta(7 ani de diferenta)...la-nceput a fost f. f bine, apoi certuri(el facea ce vroia iar eu trebuia sa-l ascult). Parintii, colegii si toti ceilalti erau inpotriva noastra dar am trecut si peste asta pentru. ca iubirea era prea mare din partea la amindoi.acum ne intelegem de minune, ne-am casatorit si avem o fetita.Si de-ar fi fost mai mare diferenta nu ar fi contat doar ca barbatii trebuie pusi la punct, cum l-am pus si eu pe al meu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Nyk, pai ce sa facem cu baieti mai mici sau de aceeasi varsta cu noi? sa-i crestem? sa-i educam? sa le rezolvam problemele? sa-i aparam de dusmani? ce sa le facem? spune-mi tu!

| Nyk a răspuns:

Mai gandeste-te... Ce va place voua fetelor sa umblati dupa baieti cu varste mari.Bagata mintile in cap ca sa nu regreti mai tarziu!