| iuby a întrebat:

vreau sa va zic povestea mea si sa imi da-ti un sfat...sunt impreuna cu un baiat de 2 ani si il iubesc foarte mult! am trecut prin mai multe greutati impreuna doarece familia mea nu il accepta, dar acum cand au vazut ca nu au ce face nu se mai opun! problema mea este ca:cateodata e asa dulce, asa bun iar cateodata foarte rau adica cand e bun imi arata prin toate modurile ca ma iubeste si cand e nervos e asa rau si indiferentincat de ma face sa numai cred nimic.nu il inteleg! de fiecare data cand inchidem la tel.imi spune ca ma iubeste, seara imi da mesaj de noapte buna, mi-a propus chiar sa ne mutam impreuna(dar cand cresc eu umpica mai mare happy spunandu-mi ca ii place sa stam totimpul impreuna)insa sunt unele zile cand se comporta foarte urat cu mine, si devin confuza...nu stiu ce sa mai cred sad dau fundita pentru cel mai bun sfat :*

Răspuns Câştigător
| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Probabil are,,iesirile'' lui. Este clar ca te iubeste,dar nu se poate sa fie numai,,lapte si miere''. Acum orice partener se enerveaza si devine indiferent, dar nu intentionat. Poate are si el problemele lui (cu scoala, serviciul, familia etc.)si stresul il domina.Si tu o sa te enervezi, vei vedea, dar va veti impaca. Totusi cred ca e un baiat bun, si este serios pentru ca vrea sa va mutati impreuna! :* noroc in continuare :X

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prietenul tau e jumate sfant jumate drac, tu crezi ca poti trai cu un om in aceste conditii? Daca risti sa mai ramai cu el pe viitor poate sa dea in tine sau poti sa il lasi la o parte si sa astepti sa dai de un baiat mai cu bun simt.

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Ce ma env cersetorii (acest comentariu nu are legatura cu intrebarea), adica pentru tine Gabitssa, conteaza o amarata de funda? daca era un milion de dolari, o vila sau o masina mai ziceai. Cersiti si voi atata (nu ma refer la Iceman, sau la ceilalti, decat la cei care cersesc). Fata are nevoie de incurajare, sfaturi etc. si tu cersesti? Rusine... Daca in Romania, pe strazi vedem cersetori la fiecare colt, acum au napadit si Internetu;.

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Probabil ca o sa aveti certurile voastre, acele certuri numite,, certurile de cuplu''. Nimeni nu vrea sa aiba asa ceva, dar asta'i viata. Nu poti sa spui ca nu ti'ai vazut parintii, sau rudele (ma refer la cuplu), macar o data certandu'se. dar se impaca (sau in cele nefericite nu.). :*

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Multumesc pentru funda! O sa se rezolve cu iesirile astea :* cum am spus toata lumea avem iesiri :X Succes in relatie smug

| leoaica_1036 a răspuns:

E cumva zodia balanta?
Nu ai specificat cum se comporta urat? Sper ca nu te jigneste...
Fii putin mai indiferenta si-si va reveni.

| leoaica_1036 a răspuns:

Fii mai afectiva cu el, mai calma.Arata-i ca il iubesti prin tonul vocii si va intelege ca poate discuta orice cu tine.Barbatii sunt mai sensibili decat femeile.Au si ei nevoie de incurajare, de o vorba buna.Nu-l critica daca e indiferent, ci incearca sa glumesti cu el, sa-l faci sa uite de probleme, sa se simta fericit alaturi de tine.Bafta!

| uranus1995bz a răspuns:

Draga,pff grea situatia, eu itid au un sfat dar pentru mai multe add uranus1995bz,eu zic ca e un baiat greu de inteles,te iubeste foarte mult,dar are ceva pe inima,ceva din trecut crede-ma,eu zic sa aflii ce e in inima lui, asta este faza, daca nu o sa iti deschida inima sa vezi ce are el in ea(la figurat)atunci... c

| claudia01 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te analizezi putin pe tine daca nu te jigneste nu se cearta cu tine s-ar putea sa fii tu prea sensibila. Cat de mare e diferenta de varsta?

| iuby explică:

Nu suntem despartiti! acum ne intelegem f bine dar are toane tone.da mai mult e bun decat rau :p

| iuby explică:

Nu m-a jignit niciodata...mi se pare ca se comporta urat prin simplu fapt ca e mai indiferent intr-o zi fata de alta zi! ce sa fac sa nu mai fie asa?

| iuby explică:

Eu am 17 si el 22!

| Gabitssa a răspuns:

Buna :*:*... asa mi se intampla si mie cate odata imi da impresia ca nu ma iubeste dar cand ne certam incepe sa planga...batting eyelashes eu zic sa-l testezi despartate de el 1-2 zile si vzi daca te cauta. daca nu te cauta inseamna ca nu simte nimic pentru tine. fundita?big grin:X