| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt atat de singura cand sunt langa el...ma doare ca desi stam impreuna el nu se comporta cu mine cum mi-as fi dorit. Daca ii spun ca e iubitul meu se supara dar niciodata nu ma trateaza ca pe o sotie.Ii spun ca ma simt singura si el imi spune ca nu sunt destul de dulce cu el.Cand sunt dulce cu el,e foarte indiferent cu mine.El doar vrea sa fie alintat, iubit dar nu stie sa ofere la randul lui aceleasi lucruri.Indiferenta lui ma aduce in pragul disperarii si ii vorbesc urat cand vad ca eu ma comport cu el ok iar el nu.Nu-l inteleg! Totusi am ajuns la concluzia ca despartirea e singura solutie.Il iubesc din tot sufletul dar el doar primeste, si nu vrea sa imi ofere iubirea si atentia lui.Sufar enorm,plang si tot ce zice el este:"M-am saturat sa te vad suferind."Chiar atat de ingust la minte sa fie incat sa nu isi dea seama ce vreau de la el? Vreau sa fie dulce,sa ma iubeasca,sa ma alinte,sa ne facem planuri de viitor,sa strangem bani sa ne casatorim, sa ne facem un viitor.Am ajuns la concluzia ca nu ma mai iubeste.Inainte sa ne mutam impreuna se gandea la toate lucrurile la care ma gandesc eu zilnic si ma consum ca nu am cu cine sa imi mai fac planuri de viitor.Habar nu am ce se intampla cu el.De ce mai sta cu mine daca nu ma iubeste? Daca ma iubeste de ce nu se mai gandeste la viitorul nostru? Stiu ca capricornii sunt cu capul in nori pana la o anumita varsta dar totusi...

6 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Si iubitul meu e capricorn si am avut ceva probleme de genul dar le-am rezolvat cu multe conversatii si o despartire de vreo lna. locuiam impreuna si aveam aceleasi probleme asa ca am hoarat sa plec o luna acasa la mama si am vazut fiecare cat de grea e departarea si cat ne iubim desi ambii eram incapatanati el capricorn si eu scorpion. unde e dragoste adevarata nu va fi despartire

| Lightose a răspuns:

Eu am 20 ani si el 22.Nu stiu ce sa fac, ce sa zic, ce sa gandesc.Ma depaseste situatia.

| Onio a răspuns:

Poate este genul de barbat care considera ca totul i se cuvine (barbatul egoist sentimental), dar nu considera ca si el la randul lui trebuie sa ofere ceva. Iar daca tu ai ajuns la concluzia ca nu te iubeste, in mare parte asa si este, sufletul nu minte. Spui ca este rece fata de tine, dar ca totusi sta cu tine aici eu personal interpretez doua posibilitati:
1.Ori are o aventura de scurta durata in paralel cu tine, dar nu vrea sa se desparta de tine, nu de alta, dar sa aiba unde sa se intoarca tot timpul si sa primeasca iubire si o masa calda (o rezerva), ori...
2. Este inhibat si nu este destul de matur incat sa isi dea drumul sentimentelor, sau chiar nu stie cum.

Parerea mea este ca tu trebuie sa stii ce vrei...ori stai cu el in continuare, si suferi, in speranta ca poate se schimba (ceea ce la barbati este prea putin valabil), ori te desparti de el si vei avea o perioada de suferinta mai intensa (pentru ca il iubesti), dar mai scurta, si iti vezi de viata. Situatia ta este destul de dificila, dar tu trebuie sa stii ce vrei de la viata. O realitate trista, dar tot raul spre binele lui. Am trecut si eu printr-o situatie similara. Bafta la decizii. straight face

| Crissena a răspuns:

Of... cati ani aveti? s-ar putea sa intre intr-o stare de comoditate (stie ca tu esti mereu acolo) si se complace in asta. Daca planurile voastre nu mai coincid, sperie-l cu o despartire. E dureros dar de multe ori se rezolva cel mai sigur. Ori e laie, ori balaie. De una singura tot esti, macar sa iti fie bine. Mai ai o carte, indiferenta si programul separat de al lui si doar o convietuire impreuna de forma. Fa-ti program cu prietenii, iesi des, aranjeaza-te, chiar daca iesi doar sa iei paine. Iti schimba si tie starea de spirit si in plus se observa astfel de lucruri big grin. Poate o sa-i placa sa te vada altfel, mai ales indiferenta la ce face si zice, cu planurile tale si aspiratiile care nu il includ ti-l pot aduce din nou in interesele comune big grin
Succes.

| sebi103 a răspuns:

La 20 ani ai toata viata inainte, e posibil sa aiba o aventura daca te trateaza asa, gandeste-te bine dar eu as fi de parere sa incerci sa nu te mai consumi si sa lasi soarta sa decida, la fel am patit si eu si am iertat a m-a inselat si suntem impreuna si avem si copii dar tot la fel face si eu sufar enorm dar acum e prea tarziu sa mai dau timpul inapoi caci daca as putea nu as mai alege sa raman cu el sincer iti spun. totul depinde de tine, gandeste-te bine sa nu suferi mai tarziu.

| Andreeeeeea a răspuns:

Nu iti dai seama ce ai langa tine pana nu-l pierzi.winking