| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va zic si eu cevahappy. De ziua indragostitilor am vb cu un amic despre valentine`s day si m-a intrebat daca as vrea sa am un prieten ca el dar era doar o intrebare nu era propunere si eu i-am zis ca da. dar mie imi place de el happy dar nu stiu ce inseamna faza ca daca as vrea sa am un prieten ca el / Vrea sa fiu prietena lui? Am mai pus intrebarea si am primit raspunsul ca el ma vrea doar pentru altceva [sex].
Nu este adevarat deoarece este diferit si il cred. Totusi el are 22 d ani si eu 17 [ ink nu am implinit peste 1 luna jumate. dar never mind] oricum daca ma mai intreaba ii raspund dar nu stiu ce sa ii zic mamei mele deoarece ea va zice ca e mare si cachatterbox eu sunt mai mica la ani. Eu chiar il placlove struck... Nu stiu ce sa ii zic mamei, ea va crede ca daca voi sta cu el, ma voi culca si cu el, dar nu este adevarat pentru ca daca ma place, ma place asa cum sunt el nu ma va place doar pentru [Sex] oricum daca va fi prietenul meu el va fi primul deoarece nu am avut niciodata pentru ca nu mi-am cautat. oricum il plac mult. dati-mi sfaturi ce sa facsad. Nu vreau sa il pierd. Si raspunsul cel mai lung va primi fundita >:*:*:*big grin

Răspuns Câştigător
| Pastiluţă a răspuns:

@St3fu

Odată şi-odată trebuie' să afle şi mama nu? laughing
Şi da aşa este bărbaţii nu stau cu tine doar pentru că eşti frumoasă sau pentru că eşti înţelegătoare, cuminte.Lor nu prea le pasă asta.Îi intereseazăd acă pe viitor vei vrea să faci sex cu ei. Poate tu nu eşti pregătită de relaţia cu el aşa dintr-o dată pentru că este şi problema cu mama ta. Explică-i asta şi dacă te iubeşte aşa cum spui tu cred că te va înţelege.Acum tu faci ce vrei ăsta era doar un sfat dar eu zic să vorbeşti şi cu mama ta când sau dacă vrei despre asta şi spune-i că ai întâlnit un băiat şi este foarte drăguţ şi îl placi ( în caz că nu-l cunoaşte ) şi că te-a întrebat dacă vrei să fii prietena lui.Şi tu cam vrei.Pentru că până la urmă e mama ta şi te înţelege.Dar totuşi deschide ochii larg la acest băiat.Nu că el ar avea ceva ciudat dar aşa este bine.
Când iei o decizie importantă care-ţi poate afecta viaţa trebuie să te gândeşti de două ori înainte să o iei.
Pentru că efectiv relaţia asta te va schimba puţin dacă spui că nu ai mai avut iubit până acum. Cert este că el o să vrea să faceţi sex.
Dar dacă tu nu eşti pregătită ce o să faci?
1.O să faci sex cu el
2.Sau o să plimbi ursu?
Asta e problema care trebuie să ţi-o pui.
totuşi gândeşte-te bine înainte de a lua această decizie.Te pup :*

Fundăă? love strucklove struck

2 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Deci in primul rand mama nu trebuie sa stie cu cine staibig grin in al 2 lea rand.iti zic ca barbatii au nevoie de sex.si subliniez NEVOIE, ceva natural, deci daca stai cu el, fie o sa vrea sa faceti sex.asa cum ar fi normal intr'o relatie, fie o sa iti zica ca te asteapta pana esti pregatita si chiar daca pe tine te iubeste cu adevarat el sa faca sex cu altele.pentru ca asa ii cere corpu! cu alte cuvinte.chiar daca el tine la tine foarte mult, in abstinenta nu poate sta, asa ca ori o sa faci tu sex ori face alta. Oricum presupun ca pentru tine conteaza faptul ca te iubeste nu cu cine face sexlaughing)

| meirosu1 a răspuns:

Baiatul daca iti spune asta este ca te place si el si vrea sa formati o relatie cel mai bine este sa-i spui cal placi
laughing.