| ladybird a întrebat:

Am o problema la care as vrea sa-mi dat niste sfaturi. Prietenul meu cel mai bun s-a indragostit de mine si vrea sa fim impreuna. Eu bineinteles ca nu am acceptat (nu as da niciodata un prieten adevarat pentru un iubit), dar el a inceput sa se comporte ciudat. Imi reproseaza orice. Ideea este ca eu nu vreau sa il pierd (ca amic) si nu stiu cum as putea face asta odata ce el ma iubeste. Mentionez ca nici nu vreau sa fim iubiti.

Răspuns Câştigător
| MrJungle a răspuns:

Incearca sa intretii aceleasi relatii ca pana acum, sa te porti la fel, fara sa iei in seama accesele lui de furie, sau, ma rog, manifestari ciudate. Si eu m-am indragostit de cea mai buna prietena a mea, si a iesit dragostea vietii mele happy. La mine era reciproc. Incearca sa ai o discutie cu el si sa ii explici cam cum stau treburile...
Succes.

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Incet incet o prietenie se poate transforma intr-o mare dragoste mai gandeste-te un pic inainte de a lua o decizie definitiva

| albastrel a răspuns:

Buna
of...asa mi-am inceput eu povestea de dragoste cu prietenul meu...si la sfarsitul lunii facem 2 ani big grin.stii...un iubit poate fi si un bun amic... Daca vei ajunge si tu sa il iubesti vei vedea ca nu s-a schimbat nimic.veti avea aceleasi discutii, preocupatii doar ca va si iubiti. O astfel de relatie doresc la toata lumea! in plus draga mea.incearca sa te ''desparti'' de el, sa nu mai vorbesti cu el.nu-i asa ca iti este greu? Bafta!

| Gabry a răspuns:

De ce nu-i spui si lui ce ne-ai spus noua?
Spune-i ca tu nu vrei sa pierzi un bun prieten pentru un iubit! Spune-i tot ceea ce simti!

| sweet_girl_carmen a răspuns:

De ce nu-l accepti ca iubit? o frumoasa prietenie se poate transforma intr-o frumoasa poveste de dragoste. Dar daca nu-l vrei sub nici o forma ca iubit eu zic sa-i spui in fata ca-l consideri f bun prieten dar doar atat... si ca nu vrei sa-i pierzi prietenia. ca tu tii f mult la el dar tii ca la un amic si nimic mai mult.

| ladybird explică:

I-am spus asta. Mie imi este imposibil sa fiu cu un baiat daca nu sunt sigura de ceea ce simt. Ar suferi mai mult daca eu nu m-as indragosti de el.

| ladybird explică:

Am vorbit cu el, i-am spus. Eu nu am si nici nu am avut niciodata probleme cu comunicarea. As vrea sa stiu cum sa ma comport cu el... Ceva care m-ar puta ajuta sa il pastrez ca prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ai o discutie cu el...informeaza-l si tu, spune-i ca pentru tine nu e decat un amic si nimic mai mult. daca e un tip inteligent o sa inteleaga si o sa renunte la ideea luihappy. pentru ca dragoste cu forta nu se poatewinking.