| alinutsu a întrebat:

Vreau si eu sa imi raspundeti la o intrebare? Ce se poate intampla daca faci sex cand esti pe menstruatie?

Răspuns Câştigător
| Crisuc a răspuns:

Menstruatia nu este periculoasa si, in niciun caz, neigienica

In ciuda faptului ca este un lucru obisnuit, menstruatia a ajuns sa aiba o reputatie negativa. De-a lungul istoriei, menstruatia a fost asociata de anumite culturi si religii cu lipsa igienei, rusinea si mizeria.

Potrivit unui sondaj realizat in urma cu cativa ani legat de raporturile sexuale in timpul menstruatiei, majoritatea participantilor au raspuns ca menstruatia este "murdara si dezgustatoare". Pentru cuplurile care nu isi fac griji in legatura cu sangele, sexul din timpul menstruatiei este la fel de placut ca intotdeauna. Daca nu vrei sa murdaresti cearsaful, foloseste un prosop.
Exista niste variante si pentru cuplurile care gasesc sangele dezgustator: cupele menstruale sau diafragmele, care retin sangele in interiorul vaginului.

5 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Te poti imbolnavi fiindca organismul tau este vulnerabil in aceasta perioada si in plus esti in perioada fertila deci ce se poate intampla vezi tu peste aproape sau chiar 9 luni big grin

| Crisuc a răspuns:

Cu o oferta de contraceptive atat de diversa, femeile au ajuns sa isi poata controla ciclul: perioada in care aparea menstruatia si cat dureaza aceasta. Exista unele pilule prin care menstruatia poate fi aproape eliminata complet – la doar 4 zile pe an.Tratementele hormonale reduc si ele aceasta perioada. Unul dintre aspectele negative ale sexului in timpul menstruatiei este ca femeile au uneori crampe foarte dureroase. In acest caz, orgasmul ajuta si diminueaza durerea.

| Love3 a răspuns:

Cancer:O:O:O doamne! ai innebunit? vrei sa mori?

| Melllysa a răspuns:

Este cam neigienic pentru tine, fiind fata...dar daca pe prietenul tau nu la deranjat acest lucru nu este nici o problema(asta doar daca v-ati protejat in timpul actului sexual, daca nu v-ati protejat ar fi indicat un test de sarcina(pentru orice eventualitate)Succes...pa,pa