| cretulina2013 a întrebat:

vreau si eu un sfat daca se poate.Acum o saptamana am cunoscut un baiat pe un site, si cand mi-a dat poze era din liceu eu si tot am vorbit ma alinta si a spus daca vrea sa ne combinam si am spus da.Il vad zilnic la scoala si am vrut sa incep o relatie cu el, si ne-am combinat, am tot vorbit. A doua zi nu s-a facut scoala si am tot vorbit pe mess ne intelegeam super bine. Dupa a 3 zi ne-am intalnit mai pe seara am stat cam 20 de min, si am vorbit putin, si eu dupa ce am plecat i-am dat mesaj daca ramanem impreuna si a spus sa ne cunoastem mai bine si sigur ca o sa avem o relatie.Si el a spus ca inca mai tine putin la fosta lui prietena si aia la el dar sa astept putin si dupa ne combinam si eu m-am suparat.Joi seara l-am facut sa planga ca m-am combinat cu ala ne-am certat rau.Vineri dupa ore ne-am intalnit in parc ne-am sarutat si m-a luat in brate.Si i-am spus sa nu imi dea sperante daca nu o sa fim impreuna ca o sa sufar si nu vreau si a spus sa stau linistita a spus sa ramanem amicii si sa vedem pe parcurs si nu mi-a convenit si ne-am certat si eu am inceput sa plang si el la felsadsi acum nu prea m-ai vorbeste cu mine ma ignora i-am dat un mesaj intr-o seara si am vrut sa il fac nesimtit si am pus puncte puncte si el crede ca l-am facut curvar si m-am atasat asa de el, il vad zilnic la scoala si ma doare cand se comporta asa cu minesada spus ca dupa cate i-am facut relatia noastra nu are rostsadsi ma doare ce sa fac?sadajutati-ma.Va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Off parerea mea este sa lasi totul asa cum este,sa nu il mai cauti,sa nu iti mai faci sperante pentru ca se vede clar ca nu stie ce vrea,este nehotarat,confuz si acest lucru pe tine te raneste. Putea sa iti spuna de la inceput ca nu e pregatit sa inceapa o relatie, s-au ca nu ar vrea sa inceapa o relatie, nu sa iti dea sperante si apoi sa te ignore total.Este cel mai urat lucru cand cineva iti da sperante si apoi te lasa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Incearca sa il ignori,sa nu ii mai zici nimic, nici mesaj nimci, ca si cum nu ar exista pentru tine.Incearca sa te aduni, fi tare si mergi inainte, sint sigura ca intr-o zi vei gasi jumatatea si vei fi fericita.
Capul sus si ai grija de tinehappy

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Asta vrea, sa te doara, dar crede-ma, cu toate cati face tie rau isi face si lui. vrea sa simti ce simt si el, are nevoie de cineva aproape.

| inger02 a răspuns:

Sal lasi in pace. el nu tine la tine cu adevarat. e nehotarat nu stie ce vrea. eu zic sa nu ma insisti. nu-i mai scrie. ignora-l. daca te iubeste cu adevarat si tine la tine iti dovedeste. tu ai spus ca vrei o relatie dar el evita asta. deci e in zadar. eu zic sa il uiti. pentru ca el nu vrea decat sa fiti amici asta inseamna ca nu te iubeste si simte doar o mica simpatie.;;

| Ciprian_9847 a răspuns:

Pai daca sunteti la liceu aveti minim 15-16 ani deci tot ce poti sa faci tu e sa il impresionezi cu ceva: de ex ca sa iti spun si cateva metode trimitei mesaje frumoase, crede-ma te va ignora dar in inima lui tot se va gandi la tine si va spune te iubesc, baga-l in seama mereu, zii ca vrei sa il vezi, spune-i ca astepti sa va vedeti iar la scoala, intreaba-l cum mai sta cu dragostea, de ziua lui fai un cadou, spune-i ca iti este dor de buzele lui... si mai sunt multe metode, chiar daca la inceput te ignora dupa isi va da seama ca il iubesti... daca vrei da-mi add ciprikkk si te pot ajutawinking