| anonim_4396 a întrebat:

Buna; x
am inceput sa scriu poezii. dar mi s`au cam terminat ideile crying
dati`mi idei despre ce sa mai scriu sau cateva rime love struck
dar sa u va aud cu ce lume draguta, floricele, curcubeu, iubire si de astea straight face
eu scriu despre:negru, moarte, accident, sange, lame, spanzurati, sinucideri happy. etc. happy
funda la cele mai multe
si vot la celelalte
ăăă scuze de cat; s

8 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Tu si Bacovia...straight face

| thereforyou a răspuns:

Prin ochii-albastrii-i curge sange
Tacuta, galagioasa, plange
Durerea ei s-a transformat
In drogul scump, de inhalat.

Speranta ei, s-a scufundat
In marea rosie, ce-a creat
Cu-al ei sange, alcoolizat
Din vinul ieftin de c.cat.

| alexush a răspuns:

Si ce aveti mah toti cu omu daca scrie despre moarte si nu despre curcubeu. poate sa scrie despre ce vrea el.si despre ***. care e problema voastra.si vorbesc despre play4girls acum.oricum.nu trebuie sa deschiszi caiete sa scrii poezii. putini oameni scriu poezii.peste tot vezi numa dragoste si zambete.scrie fata despre iarba, droguri, despre ce pl mea vrei tu.multa bafta.si daca scoti vreo carte sa imi zc si mie.

| play4girls a răspuns:

Daca tei apucat te poezii, nu te mai tine de prostii
e usor sa cauti pe internet si sa scapi,scrie cea ce ai tu in cap
maine poiaine aud ca te-ai apucat si de cantat.
imi spui ca scrii despre sange,lame negru,moarte...
totusi nu stiu ce cauti in aceasta comunitate!
pe de alta parte sau cu alte cuvinte
esti un copil fara pic de minte.
lasa dracu internetu,incearca sa deschizi caietu
poate ti se aprinde si tie becu
si-o sa scrii cea ce simti tu cu adevarat,
nu doar de sinucideri si panzurati.
a si nu am nevoie d funda,
oricum dupa ce ai citit a mea poezie esti toata udawinking
asa ca printe H,ardel, tragel in piept si dal mai departe!laughing
hai bafta!''n-ai carte, n-ai parte!''

| Catalinaaaa_4517 a răspuns:

Doamne` fereste! Fata` cati ani ai de gandesti asa straight face? Da` la o varsta mai mica cand auzi de " emo " ti se pare interesant, dar la varsta ta` ar trebui sa realizezi ca asta e doar o prostie straight face. Asa` ceva` numa oameni foarte prosti ar putea spune` care sa nu realizeze nici un pic` ce spun. Veziti de copilaria ta fata`oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce legatura are asta cu "dragoste si sex"?
NU MAI POSTATI AIUREA!

| RebecaTheNinjaGirl a răspuns:

Când se plimba fata pe stradă
Masina o cală de-ndată
Accidentul ce se intamplase
Mult sange implrastiase
Dar fata nu era de fapt pe moarte
Pentru ca era cineva de pe Marte
Asa crezu saracul om
Ce nu conducea cu multa grija
Insa creatura misterioasa era un vampir tongue
Ce dupa sange era plecat
Ca de mult n-a mai mancat
Si tare foame ii mai era...
S-a ridicat cu grija
Si la soferul speriat
S-a repezit sa-i bea sangele
Vampirul ce l-a traumatizat
Imediat a plecat,
Iar omul de la volan
Pe indata s-a transformat
Intr-un strigoi insetat de sange.

Sfarsit!