| girllll a întrebat:

eu scriu poezii, dar de un timp nu mai am idei despre ce sa scriu. mi-ati putea da cateva idei (titluri) sau idei pentru a-ti regasi inspiratia. dau funda pentru cel mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Te poti inspira din viata de zi cu zi. Cred ca tuturor ni se intampla sa avem cate un castig, cate un esecbig grin. Scrie despre prietenie, despre prietenii falsi, despre copilarie si viata asa cum ti-o imaginezi tu.tongue
Eu am facut o poezie "O primavara eterna" pentru ca pe atunci imi placea de un baiat cu ochii verzi ce ma duceau cu gandul la o primavara permanenta, ce nu se stinge niciodatahappy

| alexa007 a răspuns:

Eu uneori imi gasesc inspiratia in versurile melodiilor sau in starea de spirit pe care o am in acel moment.

| Dizzydizz a răspuns:

Http://kiduuu.blogspot.com/
asta e blogul meu
dar da-mi add la id wtf_smileee si vb acolo mai multe ca si mie imi pl s kompun
pup

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Poezia naturii

Copilarie pierduta

Jucaria mea

[Poti sa faci poezii despre copilarie, natura, iubire, copii, viata ta, chiar si poezii amuzante si fara sens.

| alexa18 a răspuns:

Te poti gândi la : copilarie ( cum era cand erai mic, cum a trecut, cum nu va mai fi), o mama bolnava ( cum iti pare rau, esti descurajat dar totul va fi bine), un fel de descriere a animalelor ( pisica, catel, iepuraş), despre scoala ( cum a fost prima zi de scoala, cum a fost ultima zi de scoala stii tu :d), despre florile primaverii sau ale tuturor anotimpurilor). Pentru a-ti veni inspiratia trebuie sa citesti cat mai multe poezii. Sper ca te-am ajutat.
Te pup si succes cu poeziile!

| just0stefana a răspuns:

POI UITE CEVA TITLURI:

prima dragoste; el; tipul cool; o floare.

pfff nu mai stiu

| Ingerashஐ♀。◕‿◕。 a răspuns:

Pai...
cateva sugestii de titluri
:
"Dimineti adolescentine"
"Aripi deschise"
"Chemari necunoscute"
"Inceputuri"

cam atat... sper ca ti.au fost de ajutor

Pa!happy