| bby a întrebat:

Buna love struck Am un iubit kiss eu am varsta de 15 ani jumwinking insa parintii mei nu sunt de acord sa am pr sad ce pot face sa ii conving thinking Voi cum va intelegeti cu familia? Sunt de acord sa aveti prieten? alte prietene la varsta mea au prieten si parintii lor stiu de chestia asta si sunt de acordtongue

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Nu e decizia lor daca ai voie sau nu sa iubesti, daca ei nu inteleg asta atunci nu prea ai ce face. Cel mai bine ar fi sa nu le spui acest lucru si cand aduc ei vorba despre subiect sa ii tratezi cu indiferenta.
Eu cand ma cert cu ai mei pe orice subiect, in fata lor zic ca ei ca sa ma lase in pace si sa nu ma mai bata la cap, dar tot ca mine fac.

Si in plus, daca la varsta asta nu te certi cu parintii cel putin o data pe zi atunci inseamna ca esti bolnava de ceva. rolling on the floor

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nici eu nu sunt de acord cu prieten de la 15 ani! Depinzi de ei din toate punctele de vedere și nu-ți vor răul!
Pa, pa.

| eurynomus a răspuns:

Dc trebuie sa stie familia ca ai prieten? nu poti avea si u secrete?

| hanibani a răspuns:

Pai incearca sa le explici parintilor tai ce baiat incredibil de educat, destept etc este respectivul si dupa aceea ii rogi sa accepte o intalnire cu el.aici va trebui sa te ajute un pic si prietenu tau. (sa se comporte „impecabil" cu ai tai)
Si ar trebui sa punctezi ca tu tot fetita lor esti (asta il atinge pe taicamiu la corason tot timpu) si sa le dai de inteles ca la varsta ta dragostea e platonica(chiar daca nu-i adv.)
eu cu parintii mei nu am probleme, ei au fost deschisi cu „iubarerile"inca de cand aveam 13 big grin
succes si sper ca te.am ajutat

| hanibani a răspuns:

@eurynomus: poata fata isi doreste pur si simplu sa fie ai ei mai deschisi la anumite situatii.