| xXxdaaaXxX a întrebat:

Pe voi de la ce varsta va lasat parintii sa aveti iubit?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Esti prea rea cu tine laughing... la 10 ani placi pe cineva in cel mai inocent mod posibil (n-ai nevoie de motive). Baiatul pe care-l placi tu in copilarie nu este acelasi pe care il ai ca iubit la 16 - 17 ani.Eu nici macar nu-mi mai aduc aminte ce faceam in a patra thinking

Nu am vorbit niciodata cu parintii mei despre varsta la care ar trebui sa am un iubit (evident, se mai intampla sa deschidem cate un subiect in ceea ce priveste baietii sau fetele, asta pentru ca am si un frate), cu tata pot vorbi aproape despre orice, cu mama mai putin (epuizez repede subiectele), cred ca ma inteleg mai bine cu tata pentru ca suntem in aceeasi zodie (ar putea fI)sau din cauza faptului ca gandim (in mare parte) la fel...d'oh, am o gandire predominant masculina rolling on the floor. Daca incep sa-i povestesc mamei un film cu Jackie Chan adoarme dupa cateva secunde (de aici toata teoria). Oricum pot anticipa discutia:
Eu:La ce varsta as putea avea un iubit?
Tata:Cand o sa fii destul de mare, cand vei stii sa faci diferenta dintre un prieten si un iubit, cand notele tale se vor ridica la nivelul asteptarilor mele ("vezi ca am aflat de 7 ala la fizica!")
Mama: Cand te vei simti pregatita.
Eu: Adica, peste cat timp?
Mama: Peste cativa ani.
Tata: Cand vei fii independenta ("Majoratul nu inseamna independenta!), cand vei avea un loc de munca stabil, ca prin urmare un salariu, cand iti vei permite propriul apartament.
Eubig grinupa ce fac 23 ani?batting eyelashes mai e mult pana atunci.
Mama: Cu siguranta, dar pana atunci vei stii sa faci diferenta dintre un baiat care merita iubit si umbra unui impocrit.
Eu: Wow, ai facut o rima, stii am vazut un film in care apare o replica bla bla bla...
Tata: Si eu l-am vazut, dar ai vazut ca personajul principal bla bla bla
Dupa 10 minute...
Eu: Am fost un film bun, pacat ca nu se mai fac astfel de filme sad dar de la ce a pornit toata discutia asta?
Mama: Nu conteazahee hee

Pana la urma faci ce vrei cu viata ta, dar trebuie sa stii a-i asculti si pe ceilalti, este foarte important.
Pana acum n-am avut o relatie serioasa (in care sa ma implic) eu le-as numi pasiuni trecatoare (plac o persoana cand o vad pentru prima data, dar o uit dupa cateva minute) EQ-ul meu este foarte scazut, se pare, deh nu le poti avea pe toate.

M-as putea apuca sa scriu un roman intr-o zi...

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Ipocrit* rolling on the floor

| EkaBuBu a răspuns:

Pe mine la 10 greseala vietii mele dar sa nu faci si tu la fel pana la 17 ani mai ai timp iti spun asta pentru orice eventualitatehappy

| AshuraElric a răspuns (pentru EkaBuBu):

Te-au lasat sa ai prieten de la 10 ani?batting eyelashes

| EkaBuBu a răspuns (pentru AshuraElric):

Teoretic nu era nici o relatie...adica aveam 10 ani dar noh am fost cu un baiat el m-a placut si eu l-am placut laughing dar dupa cum spuneam greseala vietii melehappy

| AidaCR a răspuns:

13.