| pokemondoll a întrebat:

Buna :X Daca ma poate ajuta cineva sper sa o faca, nu sa isi bata joc.

Deci prietena mea vrea sa ii dau niste sfaturi pentru ca:
Din cate mi-a povestit ea, a intalnit pe strada un tip dragut. El s-a bagat in seama cu ea cu: "Buna" sau "Ce mai faci?". Ei i s-a parut super dragut.Se m-ai vedea cu el pe la biserica sau se mai intalnea cu el pe strada, intamplator, mai vorbeau etc. Ei bine, acest baiat mai are un frate mai mic de 14 sau 15 ani (El este mult mai timid,).
Prietena mea mi-a dat de inteles ca s-a indragostit de amandoi. Iar i-a crede ca stie ca cei doi baieti o plac(Poate chiar foarte mult), dupa cum o priveste etc, intr-adevar e foarte draguta.
Doar ca ea nu stie pe cine sa aleaga! Ma refer ca este foarte confuza, nu stie ce sa faca pentru inceput. Iar ea e o fire mai timida cu asa ceva.
Mi-a spus ca cel mic este mult mai simpatic. Iar cel mai mare este mai matur(Nu fizic).
Iar ea imi spune sa ii dau niste sfaturi ca nu stie ce sa mai faca, iar eu chiar nu stiu ce sa ii spun. I-am spus ca, cand il mai vede sa se mai bage cu unul dintre ei in seama, sa intre in vorba, poate ii zice ca nu are alte planuri ca daca vrea sa mai iasa cu el...Chiar nu stiu straight face
Sunt prietena ei si chiar vreau sa o ajut.
Voi ce credeti ca ar trebui sa faca?
Dau vot la toti, si fundita la ceel mai de ajutor raspuns. Ciao

6 răspunsuri:
| Amidepsi a răspuns:

Daca era proasta nu mai adauga si "-". Probabil ca nu a fost atenta si din graba a incurcat contextele,se mai intampla,dragii mei carcotasi.
Uite sfatul meu:Asta poate fi rezolvat foarte usor, mai intai, ea trebuie sa fie constienta ca nu poate ramane decat cu unul din ei.Desigur ca poate ramane prietena cu amandoi.Acum mai exista si problema cu faptul ca ei sunt frati,dar asta depinde de ei, daca trec sau nu peste.
Acum, prietena ta trebuie sa indeplineasca un ritual sacru.Va cere sfatul aurei sale(practic constiinta).Are nevoie de:un cristal(de preferabil ametist dar puteti pune orice,chiar si o bratara cu pietre semipretioase),un cufar de lemn,un bol de sticla gol,un vas de sticla cu apa, frunze de nuc, un cosulet cu sare si un bol de lemn in care va pune 2 petale de flori.Ea va alege doua petele de la flori diferite, fiecare simbolizand un baiat.
Trebuie sa scrie numele pretendentilor pe cate un biletel si sa le puna in cufar.
Apoi urmeaza pregatirea altarului.Ritualul trebuie facut in aer liber, de preferabil la apus pentru ca atunci lumina soarelui se armonizeaza perfect cu radiatiile aurei.Fie pe o masuta foarte mica, un scaun fara spatar sau chiar o esarfa sau ceva asemanator se aseaza obiectele necesare.Bolul de sticla in centru,cosul cu sare in coltul din stanga-jos,bolul cu petale in coltul din dreapta-jos,cufarul in coltul din dreapta-sus, vasul cu apa in coltul din stanga-sus si cristalul deasupra bolului, asezat pe o frunza de nuc.
Dupa ce se asigura ca e sigura aseaza din frunze un cerc in jurul altarului. Apoi inconjoara cercul de 2 ori presarand pe el sare.Se opreste in fata altarului unde isi impreuneaza mainile si rosteste "descantecul"1.Intra in cerc, ingenuncheaza in fata altarului si incepe ritualul.Aseaza cristalul impreuna cu frunza pe fundul bolului din centru. Apoi presara sare rostind descantecul 2.Adauga apa si petalele.Apoi, rosteste intrebarea pe care vrea sa o puna, si adauga biletele(Asta ar merge mult mai bine daca in loc de numele baietilor ar scrie porecle inventate de ea chiar atunci). Amesteca in apa cu mana dreapta pana cand una din petale se lipeste de cristal. Apoi inchide ochii si alege cu mana stanga un biletel.Presara sare pe acesta si il inchide in cufar fara sa il citeasca, rostind descantecul 3. Ia biletelul ramas si petala care nu s-a lipit de cristal, se ridica si le arunca in spate cu ochii inchisi.Nu are voie sa priveasca inapoi. Apoi rosteste descantecul 4 si strange obiectele din altar.Apa trebuie turnata la radacina nucului se unde a luat frunzele iar cristalul si petala trebuie pastrate impreuna, asta il protejeaza pe cel ales. Dupa ce termina asta poate citi numele baiatului.Si atunci va sti ce sa aleaga.
Descatece:
1-Aura arata-mi calea, in fata ta imi deschid sufletul.Dezvaluie-mi adevarul caci tie iti incredintez sufletul meu.
2-Cristal,invata-ma inima mea vorbeste prin tine, fi calauza mea.Iti ofer jertfa adevarului in ploi de nestiinta.Deschide-mi ochii.
3-In mainile mele sta adevarul, el imi este oglinda sufletului. Spune-mi cine sunt, arata-mi implinirea destinului!
4-Aura,vorbeste-mi,ajuta-ma sa-ti inteleg tainele caci sunt aici, ma inchin inocentei tale!

Daca ai citit pana aici probabil crezi ca sunt nebuna.Sa iti explic cum functioneaza asta defapt.Prietena ta va fi pusa in fata unei alegeri deja facute. Daca o regreta va spune ca ritualul e o prostie si va ace asa cum simte(In cazul in care biletul ales e gresit). Daca numele corespunde cu adevarata ei alegere va fi uimita de faptul ca merge si iarasi va face alegerea buna.Ritualul doar ii arata ce simte,nu ii hotaraste soarta, exact asa cum spune fiecare descantec.happyOricum, mai bine ii spui asta abia dupa ce face o alegere.Si sa-mi spui cum a mers.Bafta!

| SamSon a răspuns:

Deci, alege pe care il considera,, cel mai bun''//dar sa nu aleaga sa stea cu 1 o saptamana. apoi cu celalalt pentru. ca-i va pierde pe aman2

| ACatalin a răspuns:

Nu te grabeai. Asta nu e din graba. Esti doar proastaoh go on.

| pokemondoll explică:

@Vladuthz: Stiu tongue Am vazut si eu straight face Ma grabeam sa scriu!

| pokemondoll explică:

@Vladuthz: Stiu! Am vazut si eu straight face Ma grabeam sa scriu!

| Vladuthz a răspuns:

Ea nu i-a invata sa scrii in pnm de inculta