| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu....Eu si prietena mea am facut sex protejat mereu, iar intr-o seara am facut mai mult adica 3 numere, iar dupa fiecare numar am schimbat prezervativul si m-am spalat cu apa calda si gel de dus, la al 3lea numar nu am mai ejaculat, eu am vazut undeva ca un prezervativ nu se foloseste mai mult de30 de minute, dar ultimul numar a fost vreo 45 de minute fara ejaculare.Prietena mea intr-o zi avea pofta de ceva dulce si in gluma i-am zis sa-si faca un test de sarcina, ea si-a facut testul si a iesit pozitiv, dupa s-a dus si-a mai luat unu si a iesit negativ, iar dupa o zi si-a facut unu mai bun surecheck si a. iesit negativ din nou.Intrebarea mea poate fi insarcinata? Seara aceea a fost acum o luna. Precizez nu a are greturi nu are nimic.Ciclul i-a venit mai devreme cu vreo 3 zile decat venea normal si a tinut-o 4 zile cum o tine mereu cand este pe ciclu.

17 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

90 % nu e gravida...dar nu risca.
ai facut mai mult adica 3 numere...dar de obicei faci unul singur? ca iepurii bam bam bam si la culcare

| Ycu a răspuns (pentru shadow72):

Oare câți ani ai? Normal că 3 numere le faci odată pe lună poate, dacă faci în fiecare zi câte un număr este suficient, dar probabil că ai experiența necesară pentru a vorbii. Cheers.

| shadow72 a răspuns (pentru Ycu):

Frate imi vad prietena doar in week-end plus ca sunt inca tanar...fa calculele

| Ycu a răspuns (pentru shadow72):

Tocmai, dacă ai face în fiecare zi, nu te mai ține de 3 ori pe zi. big grin

| shadow72 a răspuns (pentru Ycu):

Sincer am un fenomen de tovaras...da odata la 2 zile si da cate 5-6 numere....sincer nu stiu nici ce mananca de poate..nici cum rezista gagicasa

| Ycu a răspuns (pentru shadow72):

Anturajul se laudă mult și prost, plus ca nu e sănătos să "dai" așa mult cum zici tu, că dăunează, caută pe net câte minerale și cât calciu pierzi dintr-o ejaculare.

| shadow72 a răspuns (pentru Ycu):

Haide frate sunt baiat mare...nu m-au ranit problemele grave ma raneste o ejaculare...crede-ma nu minte tovarasul meu!

| Ycu a răspuns (pentru shadow72):

Nu am zis că te rănește o ejaculare, am zis că în timp dacă exagerezi se vede. Nu te oblig să mă crezi. O zi frumoasă îți doresc.

| shadow72 a răspuns (pentru Ycu):

Ty

| AlexanderAdrian a răspuns:

Un prezervativ se foloseste doar maxim 30 de minute? Mi se pare o tampenie maxima. Prezervativul se poate usca si rupe daca nu e lubrifiere suficienta si dupa 15 minute de frecare intensa si oricum destul de rar, pana la urma in general fetele se umezesc si ele in mod natural in timpul sexului.

Eu nu cred ca e insarcinata in conditiile astea.

| Medema a răspuns:

laughing))Ce **** de situatie, spune-i sa de duca la un doctor, eu cred ca nu e gravida, mai ales daca i-a venit ciclul!

| Alcyon a răspuns:

Cum sa fie gravida, daca i-a venit ciclul? Sunt rare cazurile cand iti vine menstruatia peste sarcina (si oricum, menstruatia aceea falsa, e diferita de cea normala, fiind maronie si slaba cantitativ).

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu are cum sa fie insarcinata daca ati facut sex protejat si i-a venit si menstruatia.
Testul de sarcina se face dimineata cand urinezi prima data, atunci iese rezultatul corect.

| Ycu a răspuns:

Stai liniștit că nu e vb de nici o sarcină chestia cu 30 de minute este doar o indicație daca faci 30 de min și 15 secunde nu înseamnă că își pierde garanția, trebuie doar să ai grijă să îl pui cum trebuie și sa nu fie găurit... Succes.

| SebastianCMT a răspuns:

Nu are nimic... Stati calmi e ceva normal. Daca i-a venit mai devreme sau mai tarziu e din cauza unei dereglari hormonale.

| Gabry01 a răspuns:

Poti sta linistit, i-a venit, nu are greturi, nimic, poti trai linistit

| Fistii a răspuns:

Sa stea linistita, daca nu are simptome de sarcina si a trecut o luna si la 2 a iesit negativ e ok. Eventual sa mai faca inca unul ca sa fiti siguri dar eu zic ca nu are bebe laughing