| libelula55 a întrebat:

am o intrebare

Pe data de 17 iunie am facut sex neprotejat cu iubitul meu de 2 ori, prima data el a ejaculat afara pe mana mea dar mana mea era aproape de vagin (deci s-ar putea sa fi ajuns sperma ) iar dupa o ora am facut a doua partida dar prietenul meu a urinat si s-a spalat inainte si a ejaculat in palma lui
Mentionez menstruatie trebuie sa-mi vina pe la sfarsitul luni asteia

Intrebarea mea este :
Daca luna asta imi va veni menstruatia, inseamna ca nu exista nici un risc de a fi insarcinata? Va multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care totul s-a petrecut exact asa cum ai descris in aceasta intrebare de-a ta, si daca sexul respectiv a fost intretinut cu circa 10-11 zile inainte de data calculata, presupusa de a incepe urmatoarea menstruatie, se poate aprecia ca probabilitate de a se forma o sarcina se poate exclude in totalitate. Pornirea menstruatiei la data asteptata/preconizata va reprezenta garantia ca in uterul tau in mod absolut sigur nu poate exista nici macar o sarcina, nici macar una ipotetica. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu erai in perioada fertila, nu poti fi gravida.

| Necunoscut112 a răspuns:

Are un fetish cu ejacularea pe mana cuiva?

| MedionTcO a răspuns:

Evident,dacamenstruatia iti vine, inseamna ca ovulul este eliminat.Astfel,nu mai poate avea loc fecundatia!