| AnnabellaBB a întrebat:

Bună ziua.
Am 27 de ani și sunt căsătorita civil din 2018. Relația a început în 2016. Nunta am făcut-o anul trecut în 2019. Soțul are 30 de ani.
Noi locuim in Germania, acum sunt însărcinată în 5 luni cu primul nostru copil, băiețel, dar căsnicia nu ma mai satisface. Practic, vreau sa divorțez de el. Nu este bărbatul pe care mi l-am dorit, nu mai simt nimic pentru el. De când sunt însărcinată, el vine de la munca, face curat, mâncare, spala vasele, îmi aduce mâncarea la pat. Eu practic, nu mai fac nimic. Căsnicia noastră a cam fost pe butuci din luna ianuarie, am plecat în România pentru 2 săptămâni, dar am zis să-i mai dau o șansă, căsniciei. El nu accepta divorțul și îmi spune ca dacă vreau sa plec, să-l las după ce nasc, dar sa plec fără copil. Situația financiara este buna, nu ducem lipsa de nimic, dar ne certam aproape tot timpul, asta pana sa rămân însărcinată.
Nu știu ce sa fac. Nu îmi place cum se comporta, nu este bărbatul pe care mi l-am dorit, ce sa fac?!
De plecat, e clar ca o sa plec dacă ar fi după ce nasc, aici am asigurare, condiții.
Vreau altceva, alt bărbat care sa știe cum sa se comporte. Am avut probleme și în relația sexuală. Eu sunt sado-maso și el nu e de acord cu asta. Spune ca sunt nebuna și el nu ma poate strange de gat și alte chestii.
Când ne certam sau când ne contrazicem, el se enervează, înjură, nu se controlează. El este șofer de camion. Lucrează cam 14 15 h pe zi. Pleacă la 4 am 5 am și vine acasă pana în ora 18:00. Face maxim 100 km curse lângă orașul unde locuim noi, Duisburg. Nu pleacă azi și vine sâmbăta. Este șofer pe bascula mai pe românește.
Eu cred ca acest copil o sa crească foarte fericit fără el. Nu sunt de acord ca un copil sa vadă violente și înjurături. Nu știu de ce este asa. Asa este și fratele lui. Chiar nu înțeleg. Este o persoana bună, dar fără caracter. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

Sper sa nu te deranjeze, dar problema este la amandoi. Tu ca nu stii ce-ti doresti si faci decizii pripite,iar el pentru comportamentul impulsiv, violent. limbajul vulgar. Acestea nu trebuie sa existe nici din partea lui si nici din a ta. Problemele au inceput de cand esti insarcinata, esti femeie, gandeste te ce anume a declansat acest "razboi" vorbeste cu el, discutati si rezolvati impreuna ca doua persoane adulte si mature. Banuiesc ca-ti vei iubi copilul, il vrei fara tata? Sau mai rau, un tata vitreg? "Rau cu rau dar si mai rau fara rau" Pana acum te-ai grabit cu alegerile tale, nu te judeca nimeni dar macat nu mai repeta aceasta greseala. "Nu exista probleme, ci doar solutii ce trebuie gasite"
Sau nu se poate discuta cu el? Preia controlul si explica i totul pas cu pas. Cere i sa se aseze si sa te asculte. Totul sta in preluarea controlului insa cu amabilitate. Fara injuraturi, fara urlete, fara reprosuri. Candva l-ai iubit, aduti aminte de ce. El ti a sugerat ca vrea copilul, sigur il va iubi. Tine minte, acum nu esti nici tu cea mai importante si nici el ci copilul ce-l porti in pantece.
Noroc

| AnnabellaBB explică (pentru Valentina8):

Copilul este dorit de amândoi. Îl iubim amândoi enorm de mult. De aceea are grija de mine. Adevărul este ca noi în ultima vreme nu am comunicat cum trebuie. El vine obosit de la munca și face absolut tot. El mi-a spus ca are nervi și de la munca. Știu ca ma iubește, și eu am sentimente, de aceea ne-am căsătorit. Dar nu știu ce sa zic, ce sa fac. Nu ma înjura pe mine, înjură când se joaca sau când greșește ceva, un timp se stăpânea, dar de ceva vreme a început din nou. Îți mulțumesc pentru răspuns. Ai dreptate, chiar dacă am 27 de ani nu știu ce vreau. Nu știu ce este cu mine. Nu-mi convine nimic din ce spune.

| Valentina8 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Nu stii ce sa zici sau faci? Lasa timpul sa treaca, rabdare sa ai. E un copil, o responsabilitate enorm de mare si nu sunt eu foarte documentata dar sunt sigura ca este normal sa fiti amandoi mai agitati. Tu ca porti o viata, e ceva nou, daca era al doilea copil aveai habar de schimbarile tale si aveai mai multe raspunsuri insa nu o zic doar pentru copil ci si pentru voi, ar fi pacat sa renuntati. V-ati iubit, exista inca sentimente de ce sa lasi totul balta? Pentru un timp mai greu prin care treceti? Cu anii veti trece prin lucruri si mai grele caci iubirea adevarata e pusa la incercare de mii si mii de ori. Daca tu lasi acum, cand amandoi e clar ca aveti mai multa nevoie unul de celalalt nu vei avea succes nici intr-o alta relatie. Ce faci tu acum e sa fugi. Sa fugi e mai simplu decat sa tragi si doare al naibii de tare cand esti cu moralul la pamant cand vezi in jurul tau doar ceata. Dar trece, toate trec. Lupta, da tot ce poti pentru a intretine aceasta relatie caci daca nu sunteti destinati unul pentru celelalt va veti desparti si peste 20 de ani. Ce e scris in cartea vietii pentru fiecare dintre noi nu poate fi sters, dar un lucru e clar, daca tu dai tot ce poti pentru a merge lucrurile bine si intr-un final tot ca despartiti nu vei ramane niciodata cu regrete, in fata copilului tau vei fi un exemplu caci tu te-ai straduit, nu ai renuntat la "prima" abatere.
Fii exemplul pe care ai vrea tu sa l urmezi, nu renunta. Ai avut curajul sa ceri un sfat, o parere e timpul sa urci pe urmatoarea treapta, si urmatoare si pana ajungi in varf. Obosesti de la prima treapta? Asa slaba esti? Ai 27 de ani, esti cu 9 ani mai mare ca mine. Insa diferenta dintre noi nu e aceasta, ci faptul ca eu am mintea limpede si gandesc fara probleme in spate, tu in schimb te simti sufocata.
Mi-ar placea tare sa aud ca ai dat tot ce ai putut si ca nu ai renuntat! Te pup

| Valentina8 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Poate ai bunici care inca sunt impreuna de mai bine de 30 de ani, daca nu sigur ai vazut. Chiar si 50 de ani de casnicie. Crezi ca intre ei nu a intervenit monotonia? plictiseala?laughing Nervi? crezi ca nu s-au saturat de mii de ori unul de celalat? Sigur ca a intervenithappy Sigur au trecut prin probleme ce nici eu nici tu nu ne putem imagina. Insa. au ajuns sa imbatraneasca, sa aiba copii si nepoti. Cand pun capul pe perna pot fii mandrii de ceea ce au realizat.
Gandeste te bine si cel mai important daca esti orgolioasa, lasa din orgoliu. Si sa ai tu dreptate, lasa orgoliul caci il iubesti si te iubeste. Poate fi greu dar mai bine transformi o cearta intr o gluma si sa adormiti impreuna, decat sa spui tot ce ai de zis (acelea fiind cuvinte oribile) si sa te culci trista.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Esti o rasfata razgaiata. ala vine mort de oboseala de la munca, tu freci menta pe pat ca deh esti burtoasa si ala saracu se chinuie si cu mancare si cu curatenie. si tot mofturi faci. un barbat care se respecta ti-ar fi trantit tava cu mancare in cap si n-ar accepta asemenea umilinte

| AnnabellaBB explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Umilințe ca face de mâncare, curățenie?
Dar unde te crezi draga, în vestul sălbatic? Și el sta acolo, și el face mizerie. Auzi ma, umilințe.
Jalnic
Vezi-ți de treaba ta...

| AnnabellaBB explică (pentru Valentina8):

Nu am cuvinte. Am plâns citind rândurile.
În weekend voi avea o conversație frumoasa cu soțul.
Îți mulțumesc enorm. M-ai ajutat mult!
Gândești foarte bine și ai dreptate în tot ceea ce ai scris

| AnnabellaBB explică (pentru Valentina8):

Totul s-a asezat de la sine. Copilul are acum 15 luni. Suntem toti 3!?
Sfaturile tale mi-au fost de mare folos!

| ailen1987 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Am citit povestea, ma bucur ca a-ți rămas împreună ❤️

| AnnabellaBB explică (pentru ailen1987):

Multumim. Copilul împlinește 3 anisori in iarna, suntem cea mai fericita familie

67 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dai de altul si o sa te bata de ramai vanata la fata si corp, asta iti aduce mancare se ocupa de casa. Cu copil un om responsabil niciodata nu te va accepta multi sant violenti din cate vad soferu tau e un om intreg la minte, stresat poate sa fie de la servici multe ore presupune stres, cu cat mai putin munceste cu atat mai relaxat e sau tu il induci in cearta. Copil poti face cu altul macar lasail sa se bucure de el asa nu o sa stie nimeni ca ai altul uitat in lume

| AnnabellaBB explică (pentru mgtow):

Dar ce aveți toți cu bătaia? Mai oameni buni, credeți ca peste tot în lume, bărbații sunt educați să-și bata nevasta?

| mgtow a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Romanii si aia din tarile sarace nu prea stiu de respect pentru femeie, femeile la fel isi fac de cap sau stiu de frica e submisiva. Deaia zic ca romanii sant ca ruleta ruseasca daca iese glontul din pistol e de rau - in schimb indivizii din tarile bogate precum Dubai, Arabia unde exista mult petrol si sant multi bogati, America sant mai responsabili si cunosc tactul pentru a oferi o viata buna la femeie numai ca acolo ele vor bani si isi bat joc de ei

| AnnabellaBB explică (pentru mgtow):

Pe mine nu ma interesează de cei din tarile sărace. În România nu exista educație. Vad ca majoritatea dau cu ghiocul și vad ca o sa iau bătaie.
Atâta prostie nu am văzut.
Mentalitate românească

| mgtow a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Asta e dar asa e cum am zis. Tara saraca = rautate & probleme de multe ori

| AnnabellaBB explică (pentru mgtow):

Nu locuiesc în România deci nu-mi pasa!

| mgtow a răspuns:

Traiasca mgtow Romania bine zis

| Ofiintă a răspuns:

Tot ce prezinți tu, NU sunt niște motive plauzibile în ceea ce privește separarea de partener. Observ că ești și tu conștientă de acest aspect.

Este in regulă să susții faptul că : nu il vreau, nu mă atrage acest bărbat, vreau pe altcineva care să se conformeze stilului și caracterului meu, cu care să mă completez, DAR în momentul în care alegi viitorul partener.

Tu ai depăsit de mult acest stadiu, ai făcut alegerea, v-ați acceptat reciproc și asteptati venirea unui copil. Toate bune și frumoase, aparent.

Cu această atitudine, nu vei face decât rău ție și celor care nu ar merita una ca asta.
Este atât de absurd să susții faptul că ar crește mai bine fără tată, in condițiile în care el îți face toate poftele.

Spuneai că vrei pe altul. Ce-ar spune un alt bărbat dacă ar afla motivele reale care au stat la baza despărțirii tale? Ar avea o impresie bună vis aviz de felul in care te-ai subapreciat fostul soț? S-ar băga în una ca asta, alături de o femeie care nu știe ce își dorește și se plictisește ușor, iar apoi renunță.
De unde poți avea garanția că vei da de altul mai bun? Calitate nu găsești în orice colț.
Mai apoi se adaugă și partea în care tu ai un copil și nu mai este atât de ușor să îți găsești pe cineva care să accepte o relație cu tine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca ti-a trebuit maritis la varsta frageda stai si indura

| AnnabellaBB explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Dar la ce vârstă ai fi vrut sa ma mărit? La 50? Hai ca ești patetic

| RAY a răspuns:

Inca o dovada ca nu va plac baieti buni

| Ofiintă a răspuns (pentru RAY):

Generalizările nu își au sensul!
Dacă unele sunt mai degrabă pline de ele decât cerebrale, nu își asumă alegerile și fac viața dificilă altora, asta nu presupune faptul că toate femeile ar fi toxice.
In situația dată, avem parte de o aroganță nejustificată. În condițiile în care ea susține faptul că soțul ei nu se încadrează in tiparele ei în ceea ce privesc bărbații, cu toate că tot ea l-a ales, sau mă rog, a acceptat să se căsătorească cu acel bărbat.

| RAY a răspuns (pentru Ofiintă):

Cred ca a fost doar atractie fizica intre ei care acum s-a dus

| AnnabellaBB explică (pentru RAY):

Nu mai avem voie sa facem sex deloc pana nasc.
El zice ca nu-l deranjează.
Exista oral, anal.

| Drimmero a răspuns:

Ar fi trebuit sa detaliezi de de ce nu barbatul potrivit ca e vaga intrebarea.

Cred ca te-ai grabit sa te mariti cum e cazul multor femei si nu numai, iar asta duce mereu la despartiri, oricum monotonia va aparea mereu indiferent de ce vei face pentru ca e firesc. Ce sa faci, te desparti, e cea mai logica solutie.

| AnnabellaBB explică (pentru Drimmero):

Nu îmi place ca uneori este violent, ridica tonul, înjură. Nu ma înjura pe mine. Și când se joaca pe telefon face la fel. Nu m-am grăbit. Nu am 40 de ani ca să poți spune ca m-am grăbit.

| Drimmero a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Nu ai discutat cu el? Comunicarea e de aur zic eu, daca nici cu comunicare nu realizeaza e gata.

Vad pustoaice la 20 de ani dupa maritis, nu e neaparat o regula sa te grabesti la 40...

| EcceHomo a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Tie nu iti place omul ala care, cand vine de la munca, iti aduce mancarea la pat, face curatenie, spala vasele, dar, ocazional, mai injura( si nu pe tine).Ti se pare ca e violent ( ca na, injura ca un apucat) desi tu ai vrea sa fii stransa de gat?laughing)
Lasa-ma sa rad!

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Păi da, a vrut să-și ia un bărbat nu un sclav. E bărbat prea bun, adică prost...

Ce e așa de ras când nu e compatibilitate sexuală? Nimic nu e.

| EcceHomo a răspuns (pentru anonim_4396):

O iubeste si face efortul ala din dragoste, de ce sa il vedem ca pe un sclav? O ajuta, dar ea vrea streangul la gat.
Nu e compatibilitate sexuala? Si i-au trebuit 4 ani ca sa vada asta?
S-a saturat de prost...

| AnnabellaBB explică (pentru EcceHomo):

Cu părere de rău, accept adevărul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu cred că o iubește, sa vezi ce ar iubi una ca tine.

a investit mult în relație pentru ai da drumul, tocmai că a ajutat-o l-a făcut să se ataseze, să vrea și ceva in schimb; probabil daca ii s-ar șterge toata memoria cu ea, și ar fi in locul nostru ar numit-o o târfă nebună și s-ar amuza pe seama ei.
De ce sclav? Ca-i naspa sa stai cu o cineva care nu simte mai nimic pentru tine, orice a-ti avea în spate. Și copil nu contează.

| Emilian65 a răspuns:

Cand te-ai casatorit cu el nu ai vazut ce caracter are? Sau ai vazut altceva la el?

| cristimihailov a răspuns:

Ce ai putea face sa reinvii casnicia?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu exista barbatul perfect asa cum nu exisnta nici femeia perfecta.
Nici un copil din lumea asta nu este perfect. Adevarul este ca nici tu nu stii ce vrei de la viata pacat de copilul ala n-are nici o vina in toata povestea asta.
Si tu si el sunteti doi prosti, tu imediat cum nu te mai multumeste ceva repede te grabesti sa il schimbi. Sa zicem ca scapi de el si iti ei altul nou nout proaspat ambalat dar dupa tine asa crezi ca o sa fie mai bun poate ca o sa fie mai rau.

Stii de ce esti tu asa pentru ca esti mofturoasa si alintata de asta. Voi aveti impresia ca noi barbatii suntem de fier sau ca suntem in fiecare zi bine dispusi cu nervii tichi ei bine nu, avem si noi problemele noastre. Daca il lasi si cauti altul nou o sa manaci bataie pe paine.

| AnnabellaBB explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Răspunsul tău m-a amuzat teribil.
Dacă ești născut în 97' e grav. Ești cumva căsătorit sa știi măcar cum e, sau ești un obsedat care se mângâie la poze? De ce sa fiu proasta dacă vreau altceva? Ai mintea praf. Sper ca n-o sa ai vreo soție vreodată. Stai liniștit ca germanii nu-și bat nevestele, doar dacă au origini românești!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Vai mai dat gata cu raspunsul tau.

| Sophieka a răspuns:

Pai ai mentionat ca esti *sado-maso* si vrei strangeri de gat, lovituri in pat, dar apoi nu iti place cand el se enerveaza si jigneste!?
Vad ca e un barbat ok, muncitor, harnic, iti aduce si mancarea la pat...Si apoi se enerveaza ca orice om, ca din ce ai scris, nu se enerveaza degeaba.

| AnnabellaBB explică (pentru Sophieka):

Nu am nevoie de răspunsul tău.
A venit prea târziu laughing
Fiind însărcinată, este o stare pe care n-o pot explica.

| Sophieka a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Sper sa treci cu bine prin sarcina. Nastere usoara si sanatate!

| AnnabellaBB explică (pentru Sophieka):

Nu mai am mult!
Mulțumesc

| ancaval a răspuns:

Cu altul va fi mai bine? Da, primii 2-3 ani. Apoi intervine plictiseala. Ce faci? Te desparți și de ăla?
Eu, în locul tău, aș ține de relație. Tu, dacă nu-l mai vrei, pleacă și lasă-i copilul, mai ales că e băiețel, o să tragă mai mult la tata, și mai ales că e și șofer, treburi de bărbați.

| AnnabellaBB explică (pentru ancaval):

Nu e relație, este căsătorie.
Copilul nu o sa i-l las niciodată dacă ar fi sa divorțam.
Adevărul e ca nici eu nu știu ce vreau

| ancaval a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Am înțeles că e căsătorie. Și oricum ar fi, eu una, nu aș renunța. Adică mi-am dorit un bărbat, căsătorie, copil și brusc nu mai vreau. Păi ce fac? Mă joc? Că mă joc cu viața mea, nu-i problemă. Urât e că mă joc și cu viața bărbatului, că putea lua alta și poate o ducea mai bine cu ea.
Urât și că mă joc cu viața copilului, că îl despart de tată. Nu e de joacă cu sufletele și viețile oamenilor.

Eu zic să te mai gândești, să lași de la tine, să-l înțelegi și pe bărbat, nici lui nu îi este ușor la muncă toată ziua + face el papa, curățenie, aduce bani! Ce mai vrei? Altul? Pentru ce?

+ că iubirea aia intensă e la începutul relație, nu ține 100 de ani. N-ai cum să ai aceași stare timp de 100 de ani. E normal să te plictisești și să vrei altceva. Și eu mai vreau să fiu la școală și NU la muncă.

Hai că acum te-ai descărcat postând întrebarea, ai primit și sfaturi, ai discutat cu noi, te-ai mai liniștit. Continuă căsătoria și gata.
Și stai că or mai fi stări de astea laughing ăsta e doar începutul! Ține-te bine! laughing Trebuie să ai și un pic de simț al umorului, NU e bine să fii prea serioasă cu lucrurile astea negative, care ne provoacă aiurea.

| Valentina8 a răspuns (pentru ancaval):

Foarte frumos ce ai scris laughing
Eu propun sa facem o greva "Continua casnicia, Continua casnicia"

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaval):

Frumos discursul asta' dar dacă nu o sa facă divorț o s-o sadomasochizeze altul pe timpul casniciei.

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu NU susțin divorțul, deci niciodată nu o să fiu de acord cu așa ceva. Alții, poate, dar e treaba lor!
Și de unde știi tu că o să o "sado..."altul? Pe ce te bazezi? Știi să ghicești viitorul? Frumos ar fi să ne abținem de la discuții de genul ăsta și să ne vedem de viața noastră, și NU să prezicem viitorul cuiva, chiar nu e frumos și nici măcar pe al nostru nu-l știm, dapăi pe al altuia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Eu zic că e destul de clar când eu vreau sa ma duc in dreapta si tu vrei să te duci în stânga. Divorteaza si daca te poti intelege pe cale amiabilă cu el atunci e perfect, daca nu, atunci accepta si asuma-ti alegerile pe care le-ai facut. Mult succes!

| AnnabellaBB explică (pentru anonim_4396):

Mi-a spus ca el ma iubește și nu o sa fie de acord cu divorțul niciodată. Ma întreabă ce îmi lipsește? Nu am ce să-i răspund.
M-a amenințat ca pentru a-mi lua copilul o s-o facă pana o sa reușească. E un bărbat foarte ambițios. M-a întrebat de ce m-am căsătorit dacă vreau să-l las acum când vine copilul mult dorit?
Nu știu ce e cu mine. Nu am fost asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Mergeți la o terapie de cuplu atunci sau macar mergi tu la un psiholog. Succes!

| GirlOnline81 a răspuns:

Problema pe care o văd eu este ca tu ai căutat un bărbat care sa îndeplinească niște condiții "minime" și sa acopere niște nevoi:
- sa gateasca
- sa facă curățenie
- sa câștige bine
- sa facă sex pervers
Ma opresc la sex pervers. Bărbații se stârnesc ușor, ar răspunde oricum și oriunde, dar depinde de femeie. La cum ai descris lucrurile, tind sa cred ca tu ești genul de femeie care o arde pe canapea toată ziua și visează ca bărbatul va avea un chef nebun de sex, asta după 15 ore de munca și cu o nevasta cu capsa pusă. Nu te condamn, doar constat.

| AnnabellaBB explică (pentru GirlOnline81):

Și l-am găsit. Le are pe toate.
Bravo mie.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Așadar pentru tine " nu este bărbatul pe care mi l-am dorit" este egal cu " bravo mie". Pai, in cazul asta, bravo tiewinking.

| AnnabellaBB explică (pentru GirlOnline81):

Dacă vrei, ți-l fac cadou.
Nu ma supăr. Nu este ultimul bărbat de pe glob

| GirlOnline81 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

L-as lua bucuroasa, doar ca eu sunt mai mult genul " f.uck on the run". Iar dacă lui ii e lene sa te înțepe pe tine, soția lui, pe mine nici atât. Mersi pentru oferta, totuși.

| AnnabellaBB explică (pentru GirlOnline81):

Nu-i e lene, nu e pe modul sado. De înțepat, m-a înțepat bine. Am copilul lui in minewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Peachdelight a răspuns:

Eu zic sa nh te grabesti cu deciziile. Mai ales ca aveti o familie și un copil care urmează sa vina pe lume. copilul ăla nu are nici o vina. Problemele au început sau nemulțumirea ta a început de când ai rămas insarcinata? Vezi sa nu fie de vina hormonii. nu face ceva de care sa regreți mai târziu. El muncește, are grija de tine, îți oferă toate condițiile. Nu da pasarea din mana pe cioara de pe gard. Nu mulți bărbați știu sa aprecieze și sa respecte o femeie. Ești o femeie norocoasa și daca mai înjură are și el dreptul. trebuie sa se descarce cumva pentru ca e obosit și chiar daca e obosit el vine acasă și principala preocupare ești tu. Nu sexul contează intr-o relație atât de mult. apreciază-i sufletul și cum ziceam. ai grija ce îți dorești pentru ca e important ca un bărbat sa te ajute in casa.

| AnnabellaBB explică:

Dacă erau tarfa, nu eram însărcinată cu soțul meu și nu ma casatoream. Eram o tarfa, dar crede-mă ca sunt profesoara?

| AnnabellaBB explică:

Suferi, săracul de tine. Între timp, poate te prinde pe tine covid19. Îl trimit cu drag!
Normal ca face pentru ca și-a dorit familie și copil. Dar voi ce știți, vai de voi bărbați. Nu spala vase pentru mine ma deșteptule. Și el mănâncă in ele. Face mâncare pentru ca și el mănâncă...
Ești varza

| LeSuiton a răspuns:

Sa te desparti de el.

| jorjache a răspuns:

Pr un bărbat adevărat
Sado maso e foarte ispititor, dar și responsabil

| Manu1233 a răspuns:

Nu ești sănătoasă la cap, faci mofturi când el face toate treburile în casă, aduce bani, îți face de mâncare să nu mori de foame, nu îl meriți deloc, consider că tu nu meriți să fii împreună cu nimeni că nu-ți place violența, dar îți place să te strângă de gât când ți-o bagă în c*r, ești doar o profitoare de bunătatea omului, n-ai activitate cerebrală fetițo, femeie nu ești la mintea ce o ai. Mai te faci și de râs aici pe TPU, vai de capul tău.

| AnnabellaBB explică (pentru Manu1233):

M-a amuzat teribil.
Lasă invidia deoparte

| Manu1233 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Este bine că pentru tine totul este o glumă, de luat în râs, dar pentru oamenii cu capul pe umeri e de plâns ceea ce ai zis. Invidios nu sunt, sunt bucuros că n-am avut parte de așa specimene.

| AnnabellaBB explică (pentru Manu1233):

Singurul specimen, ești tu.

| Manu1233 a răspuns (pentru AnnabellaBB):

Stai liniștită, nu mă simt, în schimb tu ești o nesimțită dacă nu te simți.