| mihasdfg a întrebat:

am avut contact sexual cu prietenul meu protejat cu durex real feel, dupa scoaterea penisului acesta era lipit de penis si se observa o cantitate mica de sperma, nu a avut loc vreo scurgere pe langa, am verificat si nici spart spune el ca n ar fi fost, mi s-a terminat menstruatia pe 28 decembrie. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa posibilitatea de a se forma sarcina este 100% exclusa chiar si daca actul sexual a fost intretinut probabil in a 13-a sau a 14 -a zi a ciclului menstrual, adica probabil intr-o zi foarte apropiata de ziua ovulatiei. Aceasta concluzia se bazeaza pe faptul ca actul sexual a fost perfect protejat conform celor precizate. Din descriera facuta reiese ca prezervativul folosit a avut marimea potrivita, a fost corect montat pe penis si a ramas intreg/intact pana la terminarea sexului si din acest motiv in mod sigur NU a ajuns sperma in vagin. Pentru corecta voastra informare trebuie sa aflati/sa stiti ca ciclul menstrual INCEPE din prima zi de menstruatie si din aces motiv acesta informatie este strict necesara fiindca nineni nu poate sti sau ghici, cate zile a tinut menstruatia terminata in data de 28 Decembrie, 3, 4 sau 6 ori 7 zile? Se poate doar presupune ca ciclul a inceput in data 24 sau 25 Decembrie. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si nu a curs sperma din el, nu poti sa ramai gravida.

| Frank51 a răspuns:

Foarte buna explicatia, am inteles tot. Lasand gluma la o parte, chiar cred ca trebuie sa incercati sa explicati mai bine(asta daca nu e troll), ca sa va putem ajuta cu adevarat.

Daca te-ai protejat si prezervativul nu s-a rupt, de ce te ingrijorezi? e aiurea.

| mihasdfg explică (pentru Frank51):

Pentru ca era lipit de penis si o cantitate mica de sperma,, ma duce gandul sa nu fi fost spart si sa nu observam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre ce?

| Roelly202 a răspuns:

Daca s-a intamplat asa cum ai zis, nu o sa ramai insarcinata
Pa, pa

| mihasdfg explică:

Adica?