| Anonim6785 a întrebat:

Bună TPU! În data de 21 decembrie am avut contact sexual protejat cu prietenul meu. Problema este că după ce a ejaculat sperma s-a scurs la baza prezervativului. Ca și poziție eram pe el, practic întinsă pe el, și datorită poziției nu puteam să "merg" foarte adânc încât să ating baza. Prezervativul în sine a fost în regulă, nu era rupt. Am verificat dacă în jurul intrării în vagin erau urme de spermă dar nu a fost nimic, și din vagin nu a ieșit spermă (Asta după ce am constatat scurgerea). De asemenea, prietenul meu a simțit când s-a scurs sperma după ce m-am ridicat de pe penis. Există posibilitatea unei sarcini? Noi suntem la început de viață sexuală, iar această scurgere ne cam sperie. Ca un mic bonus, mie trebuie să-mi vină menstruația și am simptomele specifice (cum ar fi durerea de la nivelul sânilor și durerile care apar la nivelul uterului).

Răspuns Câştigător
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Nu sunt șanse. Din moment ce aveți o relație, puteți lasă prezervativul, nu este chiar atât de sigur. Multe femei, cel puțin o data in viata, rămân din cauza accidentelor cu prezervativul. Prezervativul e mai mult folosit pentru sexul cu persoane noi sau casual sex. Du-te la medicul tău ginecolog și alege metoda potrivită pentru tine. Recomand steriletul, pentru mine este fantastic. Fără nicio grija și nu se întâmpla,, accidente". Depinde de tine și de preferințele tale. Bafta.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e posibila sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai liniștită..nu este nimic... daca prezervativul nu s-a fisurat..nu ai de ce ți face grijii.