| anonim_4396 a întrebat:

Am avut si eu un contact sexual protejat pe data de 03.03. 2018 in timp ce ea se afla in a4a zi de menstruație si inca mai curgea ceva sange.
Ideea e următoarea: Cand am vrut sa continuam actul mai pe final, am remarcat ca prezervativul se rupsese dar nu apucasem sa l introduc cu el rupt pentru ca am remarcat.
Menstruația asta i-a venit la 25 de zile iar cea precedenta la 28 zile.
Precizez ca menstruația i s-a terminat pe data de 04.03. 2018. Banuiesc ca nu exista vreun risc chiar daca nu l am introdus. Stiu ca se considera perioada nefertila mai ales ca a mai curs sânge in seara aia dupa tot. Ii este putin rau si asta ma sperie.

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

In perioada menstruala sansa ca o femeie sa ramana insarcinata tinde spre 0. Starea de rau nu are legatura cu asa sarcina chiar n ai de ce sa ti faci griji.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care-i intrebarea?

| anonim12345789344 a răspuns (pentru darrio2007):

Poate sa ramana însărcinata? Eu vad ca nu ar putea.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim12345789344):

Nu ramane. Era in perioada nefertila.

| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel se situatii/cazuri NU se poate formula un raspuns cert exact si precis, ci doar presupuneri fiindca nici posibilitatea si nici probabilitatea formarii unei sarcini, NU se poate exclude complet/100%. Insa in a 4-a zi a ciclului menstrual, formarea si instalarea unei sarcini in mod real este EXTREM/FOARTE MICA cu o probabilitate de cel mult 1-3%. In astfel de cazuri ca si cel prezentat de tine, totul depinde de tipul ciclului menstrual, daca este REGULAT ori NEREGULAT, dar mai ales de lungimea acestuia. NUMAI/DOR in cazul in care ciclul menstrual este cel mai scurt posibil de 21 sau 22 de zile, DOAR in acel caz ovulatia se produce in a 7-a, respective a 8-a zi a ciclului. Ca atare in asemenea cazuri PERIOADA FERTILA incepe din a 3-a sau a 4-a zi a ciclului, adica inca din timpul zilelor de menstruatie. De asemenea OULATIA in acest moment al ciclului poate deveni posibila si in cazul in care ciclul menstrual este extrem de DEREGLAT/NEREGULAT si in concluzie reiese ca extrem de rar ovulatia se poate poroduce in a 7-a zi a ciclu menstrual. In concluzie fiindca ciclurile menstruale au avut mereu o lungime mai mare de 25 de zile se poate aprecia ca formarea sarcinii devine aproape...imposibila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine este imposibil sa ramana gravida.

| sofisis a răspuns:

Situatiile in care o femeie ramane insarcinata fiind la menstruatie sunt foarte rare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, nu exista risc de sarcina in acest caz.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Daca mai ales nu ai ejaculat, nu are nimic. Eu am facut neprotejat dupa 3 zile de trecere a ciclului

| anonim12345789344 a răspuns:

Poate ramane ea însărcinata? Banuiesc ca in perioada asta nu prea exista acest risc.