| anonim_4396 a întrebat:

am din nou nevoie de sfatul vostru.
Azi am facut un test de sarcina si prima linie de sus a iesit foarte pronuntata, dar mai jos am observat o liniuta roz abia vizibila chiar deasupra zonei unde scrie max.
Sunt insarcinata?
Dupa prospect observ ca trebuie sa fie amandoua pe aceiasi linie. Eu am observat linia rozalie foarte aproape de locul unde scrie max.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| face2face_5926 a răspuns:

Linia obligatorie este un control al testuiui, daca nu este vizibila, rezultatul nu este valabil... in general linia pozitiva ar trebuie sa apara imediat si nu mai tarziu de 7 minute. Tot ce apare dupa nu mai trebuie luat in considerare, pot fi alte reactii care interactioneaza.Indicat este sa faci mereu 2 teste la interval de o zi.Cand e pozitiv nu ai cum sa nu vezi, tot ce apare ca si o urma poti sa uiti, sunt urme ale substratului continut in test.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul este neconcludent, nu inseamna nimic, trebuie sa-l repeti (e ca si cum nu l-ai facut).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai repetă-l la 7 zile de primul test.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Daca ai avut contact sexual neprotejat, este foarte posibil. Daca nu, ori l-ai facut mai devreme de 7 zile, ori testul este eronat. Repeta-l ca sa scapi de orice indoiala. Cumpara-ti Barza. E cel mai relevant.

pa, pa.

| Crisstina a răspuns:

Testul de sarcina se face dupa 14 zile de la actul sexual, de preferabil cu prima urina. Eventual mai repeta testul peste vreo 2 zile, pentru a fi sigura.Si da, Barza e cel mai eficient. Bafta! :*

| mihaela_7412 a răspuns:

Mai fa unu si o sa fii sigura ca e posibil orice :*