| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am facut dragoste cu iubitul meu doar o zi pe stop si de atunci tot îmi curge puțin sange si urinez des, am si tratament de la ginecolog pentru secretie galbuie si ovule le-am terminat, tratamentul a spus sa-l iau cand imi vine menstruatia si ca am un chist si pe mine ma ține de obicei menstruatia 4-5-6 zile si de cand am facut cu el imi mai curge putin sange, mi-e teama sa nu am hemoragie, ce sa fac?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu faci nimic, e ceva normal fiind celule moarte

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu pot sta așa, mi-a dat tratament anticoncepționale, dar sa l iau când îmi vine menstruația

| Violleta2022 a răspuns:

Vai de mine... este interzis sexul in perioada cand faci tratament cu ovule, ca te re-infectezi de la baiat!
Chiar nu te-ai putut stapanii 1-2 luni de zile FARA sex, ca sa te vindeci?

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut pana sa iau ovule doar o zi cu el și atât, de la pastile scrie pe net la prospect ca curge sângele, anticoncepționalele, așa văd

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe toata durata tratamentului si pana faci testul din nou sa vezi ca esti negativ NU ai voie sa faci sex.
pacat ca ti-ai batut joc de tratament, ca acum va trebuii sa o ieid e la capat si sa-l repeti...

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ce rest sa fac? Nu o mai iau de la capăt cu tratamentul, nu mi am bătut joc, a fost doar o zi

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacat, pentru 1 zi ai stricat totul ca te-ai reinfectat.
Vei vedea...

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Mi-a dat iar sa iau artizia 3 luni și ca pot face dragoste mi-a zis ca nu își da drumul în mine, dar nu fac fără pana nu l duc la analize

| anonimuIl a răspuns:

Mergi la urgență și spui că ai hemoragie că ai făcut sex pe stop.
Normal nu trebuia să ai nimic că ai făcut sex pe stop, doar atunci în timpul sexului să se murdărească bărbatul și ție să îți curgă pe picioare roșeață.
Sex pe stop cu o femeie se face doar în poziția capră ca să nu se murdărească rău patul.
Data viitoare dacă mai vrei să faceți sex pe stop să faci numai în poziția capră.

| anonim_4396 explică (pentru anonimuIl):

Păi îmi curge puțin, nu mult

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Te duci și spui că îți curge mult ca să te bage la consultație de urgență.
Pe tine te interesează să te vadă repede un doctor.
Dacă te duci la medicul de familie să îți dea trimitere la un ginecolog poate durează și 2 săptămâni până atunci.

| anonim_4396 explică (pentru anonimuIl):

Ori de la tratament o curge sau nu știu

| anonimuIl a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi la urgenta și acolo rezolvi în maxim 2 ore și afli ce ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ai facut sex daca esti la menopauza? Voi chiar nu gînditi cu capul? Ce se intampla daca astepta sa i ti treaca menstruatia murea? Face ti prostii si acum cauti disperata solutii, maergi asa cum ti s-a spus la urgenta si te vad doctorii, dar faptul ca si urinezi des ar putea fi o infectie urinara deci nu este de joaca, ce varsta ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce draga?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi, nu mă cunoști și nu vorbi așa, cauta și găsește, tratamentul încă nu l am început, am avut și am un singur iubit, nu o fac cu cine apuc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Întrebarea de aici s-a rezolvat, sânge îmi curgea de la pastile, "acadeaua" nu o folosesc, stai parcat, nu practic asta ca altele

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Încă un mit, sexul la menstruație este normal ba chiar ai orgasme mai intense, noi oameni suntem adaptați sa facem sex non stop, doar dacă ai vrei BTS e nașpa pentru el numai crede în ce spun toate genile românești, nu au habar de ceea ce scriu, tu informează în engleza