| anamaria0123 a întrebat:

am luat orgametril pentru a-mi opri mentrsuatia,iar la cateva zile mi-a aparut menstruatia insa sangerez incontinuu, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pune intrebarea; cine si in ce scop ti-a prescris sa-ti administrezi produsul respectiv. Menstruatia nu poate fi OPRITA la dorinta cuiva. Inceperea menstruatiei se produce INTOTDEAUNA doar pe baza activitatii hormonale. Menstruatia nu poate fi nici indusa, nici provocata in avans sau intarziata deoarece acest proces este de natura strict hormonala si este coordonat/se produce involuntar de vointa noastra. In fiecare ciclu menstrual glandele endocrine produc 2 hormoni femenini, estrogen si progesteron care participa la procesele necesare procreerii in organism, precum si la producerea reinoirii periodice/ciclice a acestui mecanism prin menstruatie in cazul in care nu se realizeaza fecundarea ovulului din ciclul respectiv In consecinta s-a procedat gresit si ar fi indicat sa fii consultata cat de repede posibil de un medic ginecolog. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

1. să nu mai iei pastile aiurea, fără prescripție;
2. fuga la medic! Ai nevoie de ceva injecții cu vitamina K, dar NUMAI la indicațiile medicului!

| R0R0 a răspuns:

Sa faci o vizita medicului.

| Oana92 a răspuns:

Mergi URGENT la medic! Sanatate!

| Dey09 a răspuns:

Sa te duci la doctor, de ce ai ai luat pastila si de ce sa iti opresti menstruatia?