| sorin_5952 a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru.Am o problema, nu eu personal ci prietena mea, acum 5-6 ani a fost "violata" de niste, nu stiu cum sa numesc aceste persoane si nu poate treceste peste acest lucru, problema e ca noaptea are cosmar cu acel lucru care i-s-a intamplat si apoi adoarme foarte greu, noi suntem in spania locuim aici si as vrea sa stiu ce as putea face unde ar trebui sa ma duc cu ea ca sa treaca peste acest lucru.Va multumesc

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Nu ar fi rau sa discute cu un psiholog. Tu trebuie sa ii fi mereu aproape, sa fi foarte afectuos si iubitor, sa se simta bine in preajma ta, sa se simta protejata. imi pare rau pentru ea. sper sa o scoate-ti la capat. e groaznic prin ce a trecut. doamne fereste.

6 răspunsuri:
| Zumbalaarebeca a răspuns:

Un pshiolog si incearca sa ii oferi dragoste si inca ceva incercati sa nu prea discutati despre asta de obicei femeile abuzate nu isi mai fac o relatie deoarece sunt mereu speriate foarte greu trec peste dar ea intr-un fel a facut un pas inainte eu zic ca acele cosmaruri se materealizeaza datorita faptului ca voi vorbiti despre asta sau ea se tot gandeste la acel lucru. temerile si dorintele noastre ne sunt aratate uneori in vise.

| Irinna a răspuns:

Nu am fost pusa intr-o astfel de situatie si imi pare sincer rau pentru prietena ta.Cauta un psiholog, asa o vei ajuta foarte mult. Un psiholog te poate ajuta sa treci peste multe, deci nu mai sta pe ganduri.
In alt mod nu cred ca ai putea sa o ajuti, decat sa-i fi alaturi mereu!

| Haddy a răspuns:

Ar trebui sa faci cumva sa afli cine au fost acei violatori, si sai omori...eu asa as face.in cele mai mari chinuriangry

| AdeBu a răspuns:

Ar trebui sa mergeti la un psiholog.pentru ca doar el ar puteao ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost rugat de doi parinti iubitori sa le conduc odrasla undeva.Motivul pentru care au apelat la mine a fost ca singurul drum trecea prin fata unui bloc in care tipa "fuse-se" violata. Ei bine, cind am ajuns prin preajma ea cica;-Auleu mi-am scrintit glezna, stai un pic mai usor...Cre'ca tot din cauza cosmarurilor.

| sorin_5952 explică:

Este foarte naspa acest lucru, sunt alaturi de ea tot timpu si ai ofer tot, in somn o simt mereu cand incepe sa viseze si imediat incerc sa o trezesc este foarte nasol sa o cad cum sufera si ce sa mai spun de legea din Romania erau 3 nemernici si numai unu a facut 3 ani de puscarie si m-am jurat ca am sa-l gasesc pe acesta si pe ceilalti si va asigur ca o sa ma vedeti la tv ca o sa-l castrez si o sa-i fac sa ai para rau ce a facut chiar daca o sa fac puscarie nu conteaza va multulesc pentru raspunsuri!