| justme97 a întrebat:

Buna TPU:X am din nou nevoie de ajutorul vostru.am 14 ani și referitor la întrebarea mea anterioara sunt cu băiatul de 18 ani și asa ca început e bine. dar, problema:părintii mei nu știu deși ei îl cunosc de foarte mult timp pe el și pe părintii lui, îmi e foarte greu sa le spun mai ales ca el vrea sa vina pe la mine adică pe afara și eu nu pot sa i mint mereu ca cine știe ce îmi aducesadtrebuie sa le spun dar nu știu cum nu mi s a mai întâmplat și sunt confuza.va rog da ți mi un sfat:X
de funda nu se pune problemahappy

Răspuns Câştigător
| Dianitta a răspuns:

Nu dispera.in general, asa este.parintii vor ce este mai bine pentru copii lor insa tu esti singura care stie mai bine daca este potrivit sau nu pentru tine...lucrurile acestea se simt, ei pot fi convinsi doar cu ajutorul tau. daca te vad fericita, multumita si implinita atunci feedbackul este pozitiv.
Multa bafta si nu uita.totul sta in puterea ta.

2 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Sa discuti cu parintii tai, le spui ca ai un prieten, le explici ca e cu 4 ani mai mare decat tine si ca sa-i linistesti il inviti pe baiat la tine acasa. Dar programeaza asta pentru o zi, nu venii cu baiatul hop acasa.pa si succes

| DRAk_6758 a răspuns:

Incearca intr'o seara cand ai tai sunt relaxati. incearca sa vorbesti cu ai tai despre dragoste:X roaga-i sa iti povesteasca cum s'au cunoscut...si asa pe la urma dai si tu asa o idee ca tie iti place un baiat ei normal vor intreba: cine?
ce?
cum
?:O:O uh fii calma. zambeste spune-le ca e un baiat de treaba... si pe la sfarsit partea cu varsta> Cred ca vor intelegebig grin