| NoNo22 a întrebat:

Buna seara tuturor, am nevoie de ajutorul vostru.Am o relație de 5 ani și practic am reușit sa o distrug, sa o fac praf.Mi-am înșelat iubita.Primii 3 ani au fost frumoși al 4-lea an am aflat ca vorbea cu cineva pe ascuns și ca se intalnea cu el.Mi-a jurat ca nu s-a întâmplat absolut nimic, am reușit sa o iert, următorul an s-a întâmplat pur și simplu ceva cu mine în câteva luni am avut contact sexual cu doua fete de mai multe ori, doar atât nimic mai mult in afara de sex.Am pus punct dar după câteva luni s-a aflat totul,a fost distrusă, eu eram la capătul puterilor nu mai știam ce sa fac. A rămas nu a plecat, au trecut 9 luni de când a aflat, nu am avut un contact sexual cu ea absolut nimic, nici măcar nu voiam sa ma gândesc la asa ceva după ceea ce făcusem, problema este ca o vad supărată zi de zi, plânge imi zice ca încearcă sa treaca peste asta dar nu poate și ca nu stie dacă v-a mai rămâne.Am greșit enorm,nu este zi în care sa nu ma gândesc la ceea ce am făcut,nu am fost conștient atunci de ce dezastru voi cauza,noaptea visez cum pleacă,cum ma lasă singur și nu vreau asta,după tot ce s-a întâmplat mi-am dat seama ca am o persoana incredibil de minunata lângă mine și nu vreau sa o pierd, dar asta simt ca o pierd, nu știu cum sa gestionez situația, este foarte greu. Imi rupe sufletul în doua când vad cât suferă și ma gândesc mereu cum de am putut sa-i fac asa ceva?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate te-a inselat inainte cel mai bine e so lasi sa plece. Oferai libertatea vietii sa se bucure de altul sau singura

| Anonima3127 a răspuns:

Buna happy

S-a ajuns intr-o situatie complicata, si desi spui ca este vina ta, eu as tinde sa cred ca vina e impartita. Chiar daca tu ai reusit sa treci peste faptul ca te-a inselat in trecut, probabil a avut mai multa insemnatate decat ai vrut tu sa dai acestui lucru. Este probabil ca ceva sa se fi rupt in acel moment, desi de dragul ei si al relatiei in care ati investit atatea, ai vrut sa continui, sa faci sa fie bine, desi asta insemna sa reprimi unele trairi si sentimente. Ar trebui sa discutati deschis, sa vedeti de ce ati ajuns in situatia de a va insela reciproc.

Daca vrei sa discuti mai multe, nu ezita sa imi scrii in privat.

| NoNo22 explică (pentru Anonima3127):

Nu iți pot scrie în privat am statutul de junior dacă exista vreo alta modalitate de contact

| Anonima3127 a răspuns (pentru NoNo22):

Dar de vazut mesajele le vezi?

| Andreeush a răspuns:

Mai bine a-ți pune punct final relației, orice a-ți face nimic nu va mai fi ca înainte și nici nu o să mai aveți încredere unul într-altul.

| cristimihailov a răspuns:

Ai pierdut-o deja.
Stai linistit.

Va trebuibsa iesi la vanatoare iarasi.

Si nu uita: ai pierdut-o dupa 3 ani de relatie. Faptul ca nu i-a iesit jocul cu tipul ala este nenorocul voatru, ca inca mai sunteti impreuna.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Adevarul este ca tu nu ai crezut-o la momentul respectiv cand ti-a spus ca nu s-a intamplat nimic intre ea si respectivul tip cu care ea s-a intalnit si ai actionat la impuls, fara sa te gandesti.Sunt sigura ca te-ai gandit ca ea a facut ce a facut pe la spate si tu ai fost atat de frustrat atunci incat te-ai gandit sa i-o platesti cu aceeasi moneda. Dupa cum vad eu lucrurile sunteti amandoi de vina in egala masura nu numai tu. Faza este ca acum nu mai aveti incredere unul in celalalt si relatia s-a deteriorat, este normal sa suferiti acum dar nu e totul pierdut.Incercati acum sa reparati ceea ce ati stricat, luati-o de la zero, asteptati putin sa treaca timpul sa va mai vindece ranile si continuati mai departe chiar daca o continuati doar ca prieteni mai bine asa decat deloc si cu timpul poate redeveniti iar iubiti dar de data asta nu va mai calcati in picioare unul pe celalalt daca va iubiti.Multa sanatate!

| pgoff8500 a răspuns:

O să ți-o spun direct: nu te merită! Nu mai poți face nimic! Ea și-a pierdut încrederea în tine, se gândește că va accepta să stea iar cu tine și tu o vei înșela din nou. Las-o să se vindece, încă e rănită. Nu încerca să fiți iubiți, puteți rămâne doar prieteni dar trebuie ca timpul să o ajute să treacă peste...

| NoNo22 explică (pentru pgoff8500):

Știu am gresit sunt direct răspunzător pentru faptele mele, de înșelat din nou te asigur ca asa ceva nu se v-a mai întâmplă prefer sa mi-o tai jos decât sa fac asta.Am discutat ea a spus ca ma iubește dar nu mai poate rămâne alături de mine ca iubita,vrea sa ramanem prieteni sa vorbim, a spus ca va veni sa ma viziteze, imi este greu sa o vad cum se consuma, sufletul mi se rupe în doua când ma gândesc la ea la tot ce făceam împreună la cum eram, urăsc ce am devenit în perioada aia, încerc sa îmi dau seama ce m-a îndemnat la asemenea lucruri dar acum degeaba raman doar regretele.