| a5r5b5c7 a întrebat:

Buna Ziua!
Am o intrebare!
Am 18 ani....si acum cateva zile am incercat cu prietenul meu sa facem sex!
Eu fiind virgina!
Am incercat cu prezervativ...a incercat sa impinga de 3-4 ori si atat...pentru ca ma furut foarte tare!
E posibil sa fi ramas insarcinata...?

Răspuns Câştigător
| Dragut123 a răspuns:

In functie de perioada, spre exemplu daca erai in perioada fertila, exista o sansa mica, fiindca ati folosit prezervativ. Avand in vedere ca nu ati facut-o prea mult timp, este posibil sa nu fi ramas. Ai luat pilula de a doua zi?

| seth2016 a răspuns (pentru Dragut123):

>> Ai luat pilula de a doua zi?

Ar fi bine sa nu mai scrii prostii. Cunosti efectele secundare ale pastilei de a doua zi? Probabil ca nu le-ai simtit pe propria piele.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Dragut123):

Esti constient de faptul ca le-ai sugerat sa comita o imbecilitate? Un astfel de indem de a folosi pastla contraceptiva absolut inutil denota o maxima iresponsabilitate si lipsa celor mai minime cunostinte in privinta mecanismului privind procreerea. Sper sa nu fi luat in seama sau sa aplice recomandarea ta imbecila.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru seth2016):

Este raspunsul tipic dat de niste ageamii de-a dreptul imbecili carora le lipsesc cele mai elementare cunostinte privind mecanismul prin care se poate naste o sarcina. In cazul unora care sunt la fel cu acest specimen cu creier de bibilica, ar fi ceva minunat daca ar putea fi pusi ei sa inghita astfel de pastile pentru a simti chiar ei efectul nefast al acestor pastile pe propriul organism.

| seth2016 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Corect!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Dragut123):

Sper sa aiba chiar si doar cu putin mai multa minte decat o ai tu pentru a nu fi luat in seama sau sa aplice recomandarea ta imbecila.

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care prezervativul a ramas intreg si probabil ca nu s-a produs nici ejacularea teoretic este IMPOSIBIL sa se produca o sarcina deoarece sexul a fost efectuat folosind o metoda care asigura o protectie de 96-98%. Durerea a fost atat de intensa fiindca vaginul nu a fost suficient pregatit pentru a fi penetrat. In timpul preludiului este indicat sa se incerce realizarea unei largiri a canalului vaginal, printr-o masturbare mai energica realizata printr-o "degetica" suficient de energica. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat nu poti fi gravida.

| seth2016 a răspuns:

Nu lua aiurea pilule! Daca ati folosit prezervativ sunteti OK.

Mergi la un ginecolog sa-ti explice cum e cu sexul, sau mergeti amandoi la un cabinet de contraceptie ca sa va informati.

Durerile la primul act sexual sunt normale.

| Nimeni10 a răspuns:

Da, esti insarcinata, felicitari esti mama!

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Nu exista nicio sansa daca nu erai la perioada ovulatiei

| danyelbax a răspuns:

Daca v-ati protejat nu!

| Drimmero4 a răspuns:

Nu stiu, dar tot fara minte in mod cert.

| Grk_Mihai_1992 a răspuns:

Este posibil sa te duci la dentist laughing

| a5r5b5c7 explică:

Penisul nu a intrat in vagin deloc...pentru ca ma durea foarte tare! Asa ca dupa 3-a incercare....nu am mai continuat deloc!

| seth2016 a răspuns (pentru a5r5b5c7):

Daca avea prezervativ nu s-a intamplat nimic. Mergeti si va informati despre metodele de contraceptie si nu o sa va mai fie frica. Daca se intampla ceva o sa stiti ce aveti de facut. Discutia cu un medic la un cabinet de contraceptie e gratuita.

In privinta durerii practicati petting, fa-ti degetica, lasa-l pe el sa-ti faca degetica si apoi treceti la sex. Durerea o sa fie suportabila si va dispare dupa cateva partide.

Daca durerile continua mergi la un consult de specialitate.