| maryi896587 a întrebat:

..am o intrebare...am avut menstruatia pe data de 5mai, si dupa aproape 2sapt imi curge o secretie maro-rosie.e posibil sa imi vina de 2ori intr-o luna sau ce se intampla?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai scurt ciclu menstrual considerat normal d.p.d.v. medical adica sa fie un ciclu ovulatoriu poate avea minim 21 de zile. In cazul in care se produc sangerari inainte de trecerea celor 21 de zile de la data inceperii ultimei menstruatii, astfel ca sangerarile produse sunt anormale si denota faptul ca buna functionare a organismului este afectata si din acest motiv trebuie ca de urgenta sa fii consultata de un medic ginecolog. Multa sanatate!

| Felekan_Ramona_1978 a răspuns:

Nu intotdeauna ciclul este regulat, depinde si de varsta ta, dar, daca scurgerea persista, sau devine abundenta, cel mai bine e sa consulti un medic...

| maryi896587 explică (pentru Felekan_Ramona_1978):

Am 30ani si am acasa un bebe de 8luni...am fost la ginecolog si mi, a spus ca am chisturi...acestea da fie motivele?

| Felekan_Ramona_1978 a răspuns (pentru maryi896587):

...e posibil! Sanatae multa tie si lui bebe!