| Ella21052003 a întrebat:

Intrebare pentru fete: de pe data de 3 august imi curge sange maroniu....nu pit sa ii spun chiar sange. Pe tampon nu ramane, doar cand ma sterg. E mai degraba secretia vaginala maro. Mentionez ca am mai avutbo singura menstruatie, iar am pe data de 3 ar fi trebuit sa imi vina a doua. Cat mai dureaza? Cu asta raman( in sensul ca nu imi va mai veni menstruatia propriu zisa luna asta?) eu stau la mare si pe canicula asta vreau sa merg la plaja...pot?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Asa s la inceput si nu numai eu am ciclu menstrual de multi ani si mai patesc asa.Asta se intampla ori cand iti intarzie o perioada ori pe baza problemelor hormonale ...Nu iti va ramane asa iti va veni curand normal cat despre mersul la plaja daca nu poti sa folosesti ob mai bine lasa sau ia-ti pantaloni scurti si pune-ti un proteslip