| Mihaiyuuyuwu a întrebat:

Bună ziua, am o întrebare, eu cu iubita mea am întreținut relații intime însă totul a fost protejat de fiecare dată, însă ia întârziat menstruația cu 2 zile și inca nu a venit, poate fi ceva problema? Poate fi cauza de ceva sarcina? Ambii avem 19 ani, însă știu ca nu s-a rupt nimic dar nu știm de ce ia întârziat, și inca un lucru de menționat in timpul actului și după act au fost dureri de ovare câteva zile la rand

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e vorba de nicio durere ovariana sau cel puțin eu unul mă gândesc că ați făcut sex hardcore sau nu v-ati lubrifiat suficient sau ambele big grin și de aici durerile.Cat despre întârzierea menstruației, poate e doar stresata perioada asta.

| Miruna333 a răspuns:

2 zile nu inseamna nimic. Menstruatia intarzie din N motive. Citeste pe internet. Contact protejat, lipsit de accidente= 0 sanse. Cand iti intarzie, nu esti automat insarcinata