| Mia999 a întrebat:

Am intretinut relatii intime protejat pe 13 feb protejat! Insa menstruatia mi-a intarziat 5 zile, iar astazi am un fel de menstruatie slab cantitativa si de un rosu spre roz, eu nu cred posibila o sarcina dar nici nu sunt convinsa ca prezervativul nu s-a rupt..credeti ca e bine sa fac un test? poate fi sangerare de nidatie, am unele simptome de sarcina!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna! Nu prea cred ar fi sanse de sarcina daca spui ca ai facut protejat. Depinde si in ce perioada ai intretinut relatii intime (daca era intr-o perioada sigura, nu ai cum sa fii insarcinata ).
Acea menstruatie rozalie poate fi una obisnuita, se poate intampla sa iti vina mai putin si mai altfel menstruatia uneori, si chiar sa si intarzie.
Daca spui ca nu esti sigura nici de prezervativ, cel mai bine ar fi sa mergi la farmacie sa cumperi un test de sarcina. Mai bine sa fii sigura.