| Zizititi1234 a întrebat:

Buna ziua! Am o mare întrebare si sper sa nu fiu prea mult criticata dar da, ma consider foarte naiva psntru asta. Timp de o perioada am vorbit cu un tip cu care ma cunosteam din copilarie.Acesta fiind doar cu cateva luni mai mare ca mine si cunoscandu-l bine, mi-am permis sa vb cu el cum voiam si chiar eram lejera in a vorbi cu el.La un moment dat am inceput sa virbim mult și prin mesaje pe insta iar după prin poze la care treburile pareau sa se duca de la prietenie simpla la prietenie cu beneficii.(nu vreau sa ma laud sau ceva dar din toată clasa mea am cele mai mari, dacă stiti la ce ma refer, intr-un fel pot spune ca chiar am un corp frumos)multi băieți voiau sa mi le vada si nu le-am mai aratat la nimeni dar problema a fost ca am inceput sa prind sentimente de acest tip si am fost atât de naiva ca nu mi-am dat deloc seama cum este el de fapt.De cand am inceput sa vorbim ptin poze pe insta a inceput sa îmi ceara poze cu mine în lenjerie si fiind foarte indragostita chiar i-am trimis, problema este ca de la asta mi-a cerut n*d si la momentul respectiv am pus pauza.Nu am vrut nici sa îl supar ca îl iubeam asa ca am cautat pe internet si i-am trimis de acolo. Problema ca acum nu mai imi vorbeste si nu se mai comporta cu mine ca inainte si nu imi place deloc asta pentru ca eu chiar il iubesc si mi se frange inima sa il vad atat de distant de mine. Oare am procedat ok? Va rog spuneti-mi ce sa fac și cum sa procedez sa fie totul ok si cum as putea sa fac sa îndrept situatia

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci si-a aratat adevarata intentie cand ti-a cerut nuduri online, probabil ca sa le vanda altora sau sa le puna pe internet si apoi sa te santajeze ca sa capete si sex sau ce mai voia el.
Nu ai ce sa indrepti, ca tu ai gresit doar triitand poze pe care nu trebuia sa le trimiti, ca te poate santaja si cu alea, daca pe pune online si le trimite la scoala ta sau la parintii tai.
Bine ca ai scapat de un gunoi, care sigur avea alte intentii necurate ca sa iti faca rau.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Violleta2022):

S-au dus vremurile când se făcea asta. Nu cred ca e nimeni nebun sa meargă la pușcărie pentru niste poze? In ziua de azi iei minim 3 ani doar pentru distribuire fără acord de poze indecente, nu mai spun de șantaj sau altele. Deci eu personal fiind băiat, nu cred ca e nimeni atât de inconștient sa distribuie acele poze si cu atat mai putin sa încerce șantajul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosmin3412):

O sa fii suprins, dar sunt gramezi care cred ca ei pot face ce vor in ziua de azi, fara sa fie prinsi sau pedepsiti, de aceea exista inca santaj, exista inca postari de nuduri pe internet fara consimtamantul fetelor samd.
Acum depinde cat de proasta sau speriata este fata aia, daca anunta politia, ori daca se lasa santajata.
Dar ca sa ajungi acolo trebuie sa fii naiva rau, sa dai unora si altora poze cu tine, cat mai dezbaracata si cat mai goala, gandind ca ala te va admira ca esti tu frumusetea pamantului, fara sa le duca capul ca ala nu le va pune in rama, ci le cere asemenea poze doar pentru a face ceva cu ele, de la autosatisfactia personala la laudatul la prieteni cu ce femei a avut el ori vanzarea pozelor pe intenet ca se primesc bani buni pentru asa ceva. Este doar o chestie de timp pana pozele alea vor ajunge online.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Violleta2022):

Personal am primit poze/video de la foste fiind mai mereu la distanță. Niciodată nu le-am arătat, distribuit la cineva, cu atât mai puțin să le postez pe undeva. Deci ca mine mai sunt si alții, nu poți stii niciodată situațiile în care se ajunge la asta. Nu exista chestiune de timp, dacă persoana careia ii trimiți are un neuron in cap. Cred ca peste 80% din fetele până în 30 de ani au trimis cel puțin o poză nud cândva la un băiat. Si nu au ajuns pe nici o rețea de socializare, nu au ajuns santajate. Din contra, exista un numar foarte mic de poze care ajung la vazul tuturor. Indiferent de situația în care am ajuns sa ne despărțim sau separăm, nu m-am gandit niciodată sa postez ceva cu ele. Deci eu nu Cred ca ar face asta. Decat unul imatur, retard sau nebun. Un om normal niciodată. Se gândește la consecințe.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosmin3412):

Asta pentru ca tu ai avut creier si esti un om cu bun simt, dar dupa cate vad pe aici, pe acest froum, marea majoritate profita de aceste poze si se lauda cu ele la prieteni, chiar trimitandu-le online.
esti d eprea putin timp pe forum ca sa vezi cate fete se plang aici sa sunt snatajate cu pozele trimise samd.

| Zizititi1234 explică (pentru Cosmin3412):

Aparent nu a făcut nimic cu pozele pentru ca el doar odată le-a putut vedea fără sa facă screenshot sau ceva. Dar problema este ca nici nu ma mai baga în seama după asta și se preface ca nu exist ceea ce ma face sa ma simt prost.

| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă că el nu te iubește, urmărea doar sa vadă păsărele pe gratisbig grin
Cred că mai bine renunți la "relația" asta, că dacă dintr-o prostie ii trimiți și nud, nu doar că o să te șantajeze, dar o sa te și afecteze pe tine in viitor.
Acum cum crezi.

| Cavaler001 a răspuns:

Ai procedat bine.
Nu te mai stresa ca e suparat ala.
La varsta ta trebuie sa te axezi mai mult pe scoala si mai putin pe transmiterea unor poze cu tine topless/nud baietilor. Nu ii cunosti asa bine si nu stii ce pot face cu ele din razbunare sau amuzament.
Ai grija de tine si maturizeaza-te.

| Cosmin3412 a răspuns:

Adică și-a dat seama ca pozele nu erau cu tine? Sau de ce nu mai vb cu tine? Ai procedat corect, atâta timp cât faci ceea ce vrei tu.

| Zizititi1234 explică (pentru Cosmin3412):

Nu si-a dat seama.Dar nu înțeleg de ce ma ignora.

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Zizititi1234):

Nu ar avea motiv sa te ignore,daca nu și-a dat seama.
Cand un băiat primește ceea ce cere, asta il face mândru de el, ii creste increderea si e dator vandut acelei persoane... Chiar dacă nu arată. La tine e ceva ciudat. Ori și-a dat seama, ori cineva apropiat tie i-a spus. Ceva nu se leaga.
Totusi pe viitor evită să trimiți poze nud cunoscuților, celor din anturajul tau, etc. Pentru binele tau. Mai bine faci asta cu un necunoscut, care stii ca nu-ti cunoaste cercul de prieteni. Si eu ca băiat m-am ferit de fete cunoscute. Pana nu te leagă o relație stabilă evită.