| RafaellaElla a întrebat:

Buna TPU, am o problema destul de grava. Am 19 ani si anul acesta am terminat liceul.
Ideea este ca in clasele 1-8 eu am fost la o scoala unde e erau inclusiv clasele 9-12, deci as fi putut sa raman acolo la liceu.
Cand eram clasele 1-8 am avut cativa prieteni, printre care si un baiat care era de la o alta clasa paralela. el m-a placut mult in clasele 7-8, si dupa ce am intrat la liceu el a ramas acolo la liceu. in clasele 9-10 chiar daca eu instrasem la alt liceu, imi tot scria, ma intreba din cand in cand ce mai fac si de vreo 2 ori mi-a propus sa iesim la film dar l-am refuzat deoarece nu eu nu il placeam deloc. devenise obsedat de mine chiar daca nu ma mai vedea la scoala.
prin clasa a 10 sau a 11-a isi facuse iubita care era de la liceu de la el. Chiar el a postat pe Instagram poze cu ei doi (presupun ca a fost o perioada in care imi scria chiar daca era cu ea)
Ideea este ca prin clasa a10-a eu m-am "imprietenit" cu o fata pe Instagram care se bagase in seama cu mine si am vorbit cu ea cam 1 an. ideea este ca profilul ei parea cam fake, avand vreo 90 de urmaritori si doar poza de profil si cand voiam sa o sun mereu refuza. Tipa parea super de treaba si ma intelegeam bine cu ea, de obicei vorbeam cu ea despre baieti sau chestii de zi cu zi (Chiar i-am spus multe despre mine). Ideea este ca Eu sunt destul de sigura ca acea fata are cumva legatura cu baiatul obsedat sau cu iubita lui, fiind vreun cont fals creat de ei pentru ca anul trecut (cam dupa 1 an de "prietenie cu fata aia de pe insta), acea fata de pe insta a dat follow si baiatului acela obsedat,dar si iubitei lui. Si dupa aceea,imi da repede mesaj baiatul acela obsedat ca cine este fata aia "Eva" de pe insta si ca se simte urmarit,ca a vazut ca o am pe Eva la urmaritori si crede ca am eu legatura cu chestia asta si dupa aceea a inceput si el,si iubita lui sa ma jigneasca foarte mult pe privat pe insta. Eu dupa acest incident i-am blocat pe insta si pe acea "Eva", si pe baiatul acela dar si pe iubita lui. Acum cateva luni baiatul obsedat mi-a scris un SMS cu "ce ai cu iubita mea? Las-o in pace",iar eu nu facusem absolut nimic. au amandoi o problema
Si am primit pana recent f multe mesaje pe insta de la diferite conturi false referitoare la ei doi si mi se cerea sa i las in pace. Si le-am dat block la conturile acelea, doar ca zilele sau saptamanile urmatoare mai primeam cate un mesaj de la alt cont,si tot asa.
Mentionez ca iubita baiatului "obsedat" este model pe insta sau cel putin asa se crede ea, si a fost postata pe o pagina foarte populara de insta o poza cu ea si avea descrierea in franceza pe care am folosit-o si eu la o poza de a mea…. (da, poza postata de catre pagina populara avea o descriere pe care o aveam si eu la o poza de a mea).
Acum cateva zile iubita baiatului obsedat a dat cerere de urmarire pe Instagram la doua fete care sunt prietenele mele cele mai bune. Si a dat insistent, pana cand ele au blocat-o. Si nici macar nu se cunosc
Mie una mi se pare ciudat si ma simt sicanata, nu inteleg de unde a pornit totul. Mentionez ca eu nu o cunosc personal deloc pe iubita baiatului obsedat.
Credeti ca as putea depune o plangere sau ceva de genul? Dau funda!

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Eu in locul tau mi-as sterge contul de Instagram.