| DeeaQQx a întrebat:

Am o "problemă" sa spun asa, care stiu ca intr-un fel o pot rezolva si singura, dar parcă totusi am nevoie si de câteva sfaturi de la voi big grin. Imi place de un băiat, lucrăm amândoi în aceeasi mall, dar magazine diferite. Ideea e că la inceput el nici nu stia de mine până i-am dat follow pe insta, apoi a trecut ceva timp si mi-a trimis el mie cerere de prietenie pe Facebook. Eu ii dădeam like-uri la poze, el nimic. Eh, de la un timp a inceput sa imi dea like la toate pozele de pe insta si sa se uite si la story, ceea ce nu facea inainte.

Acum, ce vreau eu sa zic cu chestia asta:

• sa il bag in seama cumva( desi habar nu am ce sa spun+ca mi-e foarte rusine) sau sa mai las putin timpul sa treaca sa vad ce se intampla?
Dupa mine ar fi a doua varianta, sunt genul sa las lucrurile asa până la bătrânețe si sa ma mulțumesc doar cu like-uri laughing

O zi/seară plăcută :*

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Zici ca ti-e rusine? Probabil si lui e.
Si uite asa aveti ceva in comun dar nu faceti nici unul primul pas.
Sau poate nu e interesat de tine,e si asta o posibilitate.
Datorita orgoliului si conceptilor sociale,se stie ca e datoria barbatului sa faca primul pas.
Daca e prea timid, nu o va face.
Asa ca, poti face asta tu.
Incepi frumos cu un buna si apoi vezi tu.
Atat fetelor cat si baietilor le face o placere sa vorbeasca despre ei, asta in caz ca nu gasesti subiect de discutie.
Daca nu, astepta sa o faca el, daca o va face...

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa il bagi in seama, nu mereu baiatul trebuie sa faca primul pas

| tomagabriel2011 a răspuns:

Baga-l in seama pana nu e prea tarziu. crede-ma nu vrei sa pierzi persoana iubita. Mult succes.