| IcePrincessPia a întrebat:

am o relatie de 3 ani cu un baiat absolut special pe care il iubesc pana la lacrimi...in fine de ceva timp il suspectez ca se intalneste cu alta chiar daca el imi spune ca daca s-ar fi intalnit cu alta s-ar fi despartit de mine...eu momentan locuiesc la el pentru ca ai lui sunt plecati in Spania, cateodata (nu mereu) pleaca la munca mai repede cu 30 de minute si chestia asta nu prea imi convine de frica sa nu se intalneasca cu alta fata, cand il sun vorbim doar 2-3 minute si dupa inchid pentru ca imi spune ca nu are voie sa vb in timpul muncii. Plus ca nici nu mai pare asa dragastos cu mine chiar adac imi face toate poftele, eu ii spun mereu "te iubesc" si el imi raspunde "si eu" dar cam fara chef. Dupa voi am doar impresia ca are pe alta sau chiar asa e?

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna, gelozia ta e prea excesiva trebuie sa ii lasi si lui putin spatiu nu sa il sufoci cu atata te iubesc si asa mai departe. E prea mult pentru el si adac tot continui cu chestia asta ca se intalneste cu alta poate intr-un final chiar o face... daca pleaca cu 30 de minute mai repede inseamna ca nu vrea sa intarzie la munca...eu zic sa te calmezi si data viitoare cand "simti" ca e cu alta suna-l si intreaba-l doar ce face, daca iti spune ca nu poate vb la telefon sau se preface ca nu are semnal poate e ceea ce crezi tu. Parerea mea e ca esti prea posesiva si prea geloasa si gelozia in exces nu este buna deloc, si duce la destramarea unei relatii, plus ca doar ai impresia ca e cu alta, deci relax si take carewinking

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cred ca esti prea geloasa si asta nu aduce nimic bun intr-o relatie. Cu ceva ti-a gresit el de nu ai incredere in el. E nasoala situatia. Vorbeste cu el deschis si spune-i ce simti si de ce.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca nu prea isi mai face toate poftele materiale si vrei sa il lasi

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura problema este gelozia ta de-a dreptul bolnavicioasa ce ar necesita un pic de analiza lucida si rationala din partea ta deoarece in cazul tau se pare ca a ajuns in stadiul de paranoia. Orice alt comentariu in plus ar fi de prisos.

| neutrino a răspuns:

Chiar asa este, el in timpul acela de o jumatate de ora isi face de cap!

| LoveSleep a răspuns:

Ești sigură că îl iubești așa mult? Mă cam pune pe gânduri faza cu "imi face toate poftele".

Cum a zis și el, dacă s-ar fi întâlnit cu alta, s-ar fi despărțit de tine.

| Doub a răspuns:

Sunt doua variante:
1. Esti disperata. Iti faci tot felul de idei. Poate omu' chiar e obosit si are nevoie de altceva, nu de presupunerile tale.
Gelozia intr-o relatie e ok, da' a ta a depasit limitele. Trebuie sa ai incredere in tine si daca il iubesti asa de mult "pana la lacrimi* (foarte creepy), sa ai si in el.
2. Mno, acum vine partea naspa. Desi nu prea cred, e posibil sa ai dreptate.
Singurul care iti poate spune asta e el. Sunteti intr-o relatie, va iubiti, sunteti doi. Spune-i ce te deranjeaza si intreaba-l direct. Daca esti fata desteapta iti vei da seama de reactiile lui.

| SkyPilot a răspuns:

Nimeni nu pleaca mai devreme la munca pentru a se intalni inainte de munca cu alta. Si ce faci in jumatate de ora cu cineva? Nici al doilea argument nu sta in picioare. Si eu fac asta, nu vreau sa mi se spuna ca stau toata ziua pe telefonul personal. Mi s-a intamplat in alta parte. Si nici nu trimit comunicatii personale de la servici.
Nu mai e dragastos pentru ca probabil ca simte ca tu il susppectezi, poate nu te mai porti cum trebuie cu el. Nu ii mai spune ca il iubesti, fa-l sa simta primeste-l doar cu un halat pe tine si goala pe dedesubt, lipeste-te de el, fa-l sa te simta, fa-i alta surpriza in fiecare zi si vezi, tot fara chef va fi?
Gandeste-te ce i-ar place si cum ai putea reaprinde focul si iti va fi bine. Chiar daca s-ar intalni cu alta, desi nu cred, o face pentu ca acasa nu mai e cum trebuie. Fa ce poti ca sa il recastigi si iti va fi bine!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

BTW, prietenul tau stie de chestia cu videochatul? Daa nu, cum crezi ca ar reactiona cand va afla? (si va afla sigur, lumea e plina de "binevoitori"). Eu nu as accepta ca partenera mea sa faca asa ceva.

| IcePrincessPia explică (pentru SkyPilot):

Oricum nu fac videochat...am renuntat.

Răspuns utilizator avertizat
| kyliejenner a răspuns:

Poate ai prea multe asteptari si nu oferi nimic in schimb.

"Nu mai e asa dragastos cu mine..imi face toate poftele... " dar tu esti dragastoasa cu el? ofera-i libertate dar si afectiune in acelasi timp. incearca sa aduci schimbari in relatia voastra, clar s-a instalat monotonia. poate trece printr-o perioada de schimbare in care se auto analizeaza si pe el dar si pe voi si de-aia pare "sec"